Pieprzowy gaz i alkohol w jednym aromatycznym bukiecie

Do zagadkowego zdarzenia doszło wieczorem 24 marca na warszawskiej Woli. Strażnicy miejscy ujęli tam kierowcę, który swoim autem uderzył w słup tramwajowy. Mężczyzna twierdził, że został napadnięty i potraktowany gazem pieprzowym, ale był także pijany.

Reklama

Funkcjonariusze, którzy około godziny 23 jechali ul. Obozową, zauważyli stojącego na jezdni renault megane. Auto miało włączony silnik. Gdy strażnicy dojechali na miejsce zdarzenia, kierowca ruszył i zjechał na chodnik. Manewr wykonał tak nieudolnie, że uderzył bokiem pojazdu w słup trakcji tramwajowej.

– Kierowca wysiadł z pojazdu i oświadczył, że został przez kogoś pobity i spryskany gazem pieprzowym. Woń gazu była rzeczywiście wyczuwalna. Ale nie tylko jego zapach poczuli jednak funkcjonariusze. Od 43-letniego mężczyzny jeszcze silniej czuć było alkohol. Wezwano więc patrol policji. Ponieważ kierowca zaczął narzekać, że się dusi, wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji – relacjonują strażnicy miejscy z Warszawy. 

Został przewieziony do komendy rejonowej policji. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila (0,76 mg/l) alkoholu w wydychanym powietrzu.  Przypomnijmy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi: wysoka grzywna, orzeczenie zakazu kierowania pojazdami, a nawet kara do dwóch lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Sprawdził stan trzeźwości na komendzie i pijany odjechał

Fot., źródło Straż Miejska Warszawa

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *