Na kopule szczytowej Diablaka gromadziło się czasami nawet kilkaset osób

Kolejny Park po Tatrzańskim Parku Narodowego będziemy zamknięty. Babiogórski Park Narodowy od dziś (25 marca) wprowadził zakaz wstępu na tamtejsze szlaki.

Reklama

Jak poinformowali przedstawiciele Parku w komunikacie, w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2, dla bezpieczeństwa wszystkich odwiedzających zmuszeni są wprowadzić zakaz wstępu na szlaki Babiogórskiego Parku Narodowego. Zakaz obowiązuje od 25 marca 2020 r. do odwołania.

Wiemy, że las nie stwarza zagrożenia epidemiologicznego. Wiemy również, że spacery – zwłaszcza w warunkach górskich – przyczynić się mogą do wzmocnienia naszego organizmu. Nie możemy jednak pozwolić, by – jak to już miało miejsce – na kopule szczytowej Diablaka gromadziło się jednocześnie kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset osób, stwarzając dla siebie wzajemnie realne zagrożenie. Mamy nadzieję, że już niebawem sytuacja wróci do normy, a wtedy z przyjemnością zaprosimy Państwa do wspólnego podziwiania piękna Królowej Beskidów. Wierzymy, że zrozumiecie Państwo naszą decyzję – jest ona dla nas samych bardzo trudna. Pamiętajmy: wirusa możemy pokonać tylko razem! W tych trudnych czasach „razem” oznacza jednak właśnie „osobno”… – czytamy w komunikacie.

Od dziś Tatry zamknięte, ale tylko dla turystów

Z tą górą nie ma żartów (video)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *