Przyszli do kantoru z pieniędzmi z planszówek

Dwóch mężczyzn, licząc na naiwność pracownika częstochowskiego kantoru, próbowali wprowadzić do obiegu pieniądze, wykorzystywane w grach planszowych. W ten sposób chcieli wymienić 42 tys. „euro”. Szybko trafili w ręce policjantów. Oprócz imitacji banknotów, mundurowi znaleźli przy nich narkotyki.

Reklama

Policjanci z Komisariatu I Policji w Częstochowie otrzymali w środę zgłoszenie o próbie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości nieprawdziwych banknotów. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna oferował pracownikowi jednemu z częstochowskich kantorów sprzedaż banknotów o nominale 500 euro. Okazało się jednak, że to imitacja pieniędzy, dlatego zaraz po odmowie przyjęcia „gotówki”, mężczyzna opuścił kantor.

Policjanci szybko namierzyli 47-latka oraz jego o 2 lata młodszego kompana, z którym zaplanował przestępstwo. Oprócz zabawkowych pieniędzy, przy mężczyznach znaleziono marihuanę i amfetaminę. Grozi im do 10 lat więzienia.

Mundurowi proszą o uważne sprawdzanie banknotów jakie otrzymujemy i jakimi się posługujemy. Wielu sprzedawców ma w swojej ofercie tzw. banknoty prezentowe, różnych walut, które są wytwarzane w celach rozrywkowych i opatrzone specjalnymi napisami np. „souvenir” lub podobnymi. W założeniu służą one tylko i wyłącznie do zabawy. Wytwarzanie i sprzedaż takich gadżetów nie jest zabroniona przez prawo. Szczegóły znajdziecie w tekście poniżej.

Uwaga na banknoty prezentowe, od oryginalnych różnią je tylko szczegóły

ZOBACZ TAKŻE:

Przekręt rodem z filmu “Sztos” we Wrocławiu

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *