Poszukiwany przyszedł na komendę i przyznał, że jest w grupie ryzyka

Do jaworznickiej komendy przyszedł 25-letni mężczyzna i oświadczył, iż jest poszukiwany. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach potwierdziło się, że to prawda, a poszukuje go sąd rejonowy w Krakowie celem odbycia kary. Po rozmowie z 25-latkiem okazało się, że mężczyzna dwa dni temu wrócił z zagranicy i jest w grupie ryzyka zarażeniem wirusem SARS-CoV-2.

16 marca o godzinie 22 do poczekalni komendy miejskiej policji w Jaworznie w woj. śląskim przyszedł mężczyzna, który w rozmowie przez interkom z dyżurnym oświadczył, że jest poszukiwany. 25-letni jaworznianin został został sprawdzony w policyjnych bazach.

– Informacja okazała się prawdziwa. Sąd rejonowy w Krakowie poszukiwał 25-latka w związku z kilkoma przestępstwami. Podczas rozmowy z dyżurnym mężczyzna przyznał, że dwa dni temu wrócił z zagranicy i jest w grupie ryzyka możliwości zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Jaworznianin został zatrzymany przez obecny na miejscu patrol, który zgodnie z obowiązującymi procedurami miał na sobie środki ochrony osobistej i osadził zatrzymanego w policyjnym areszcie – relacjonują policjanci z Jaworzna.

W związku z zaistniałą sytuacją podjęto decyzję o kompleksowej dezynfekcji recepcji.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo, policjanci zalecają ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek policji dostępne na stronach internetowych, Centralnej Książce Telefonicznej oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.  W niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej – przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci.

Pamiętajmy: Wizyty w jednostkach policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami. Więcej informacji znajdziecie na stronie policja.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Kierowca z promilami, pasażer poszukiwany, a w bagażniku koza Frania

Fot., źródło policja.gov.pl