62-latek mieszkał z nietypowym współlokatorem

Funkcjonariusze z Łęcznej w woj. lubelskim zostali poinformowani o nietypowym współlokatorze jednego z mieszkańców gminy. Jak się okazało, 62-latek od czerwca ubiegłego roku swoje mieszkanie dzielił z… sarną.

Reklama

Łęczyńscy policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców z gm. Łęczna w swoim mieszkaniu przetrzymuje dzikie zwierzę tj. młodą sarnę bez odpowiedniego zezwolenia i zgłoszenia. Na miejscu mundurowi potwierdzili fakt przebywania w domu sarny. Opiekun zwierzęcia tłumaczył, że sarną opiekuje się od momentu urodzenia tj. od czerwca ub.r. i otrzymał ją od kolegi.

–  Twierdził, że zwierzę bardzo przyzwyczaiło się do niego i znalazło sobie legowisko w jego domu. O zaistniałej sytuacji został poinformowany lekarz weterynarii, zaś sarna trafiła do Ośrodka Rehabilitacji zwierząt. Wkrótce 69-latek odpowie przed sądem, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami przetrzymywanie zwierzyny bez wymaganego zezwolenia stanowi wykroczenie –  informują łęczyńscy mundurowi. 

Przetrzymywanie zwierzyny leśnej bez wymaganego zezwolenia zgodnie z prawem podlega karze grzywny.

ZOBACZ TAKŻE:

Na jednej z posesji na terenie gminy Sochaczew przed dwa miesiące mieszkała… mała sarna! Przed ten czas gospodyni karmiła ją mlekiem krowim i liczyła, że jak tylko zwierzę się usamodzielni to ją wypuści. Niestety, okazało się, że jest na tyle udomowione, że nie poradziłoby sobie w środowisku naturalnym i prawdopodobnie w krótkim czasie mogłoby zginąć. Szczegóły znajdziecie w tekście poniżej.

Policjanci przypominają, że w takich przypadkach należy niezwłocznie należy powiadomić odpowiednie służby: Inspektorat Weterynarii, urząd miasta lub gminy lub policję.

Odstraszyła lisa, została z sarną!

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *