Rola w „Panu Tadeuszu” czeka na Ciebie!

Bałtycki Teatr Różnorodności ogłasza casting. Szuka aktorów amatorów, którzy chcieliby zagrać w ich najnowszym spektaklu. Grupa przygotowuje inscenizację „Pana Tadeusza” w reżyserii Tomasza Podsiadłego i potrzebuje odtwórców wybranych ról męskich. Chętni mogą przesyłać swoje zgłoszenia tylko do dziś (2 marca).

W castingu mogą wziąć udział mężczyźni w wieku od 23 do 40 lat – pasjonaci zainteresowani teatralną przygodą. Nabór jest otwarty dla wszystkich. Nie trzeba mieć dyplomu aktorskiego, ani scenicznego doświadczenia. Panowie zainteresowani uczestnictwem w przesłuchaniu muszą przesłać swoją aplikację. Należy w niej podać podstawowe dane kandydata – imię, nazwisko, wiek oraz informacje o ewentualnym aktorskim doświadczeniu. Do zgłoszenia trzeba też dołączyć dwie fotografie – jedno zdjęcie portretowe oraz zdjęcie sylwetki. Portfolio można przesyłać mailem na adres: a.hajder@gck.gdynia.pl do 2 marca.

W mailu zwrotnym kandydaci otrzymają informacje o dniu, miejscu i godzinie castingu. Jego uczestnicy będą musieli zaprezentować przygotowany przez siebie wcześniej krótki tekst wierszowany (najlepiej z „Pana Tadeusza”) oraz fragment prozy (maksymalnie 7 zdań).

Działający przy Konsulacie Kultury Bałtycki Teatr Różnorodności to grupa znana z produkcji takich jak: „Rewia – lata 20. lata 30”, „Sonata Belzebuba” czy „Pomoc domowa”. Jest projektem edukacyjnym, przygotowującym dorosłych adeptów sztuki aktorskiej do egzaminów eksternistycznych. Uczy poprzez praktykę i regularne, repertuarowe granie. Próby odbywają się w każdy wtorek od godz. 18.30 w Gdyni. Premiera „Pana Tadeusza” jest planowana na początku 2021 roku. Spektakl wyreżyseruje Tomasz Podsiadły. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Pięciomilionowa pasażerka Portu Lotniczego Gdańsk: “Myślałam, że to jakiś żart!”

Na zdjęciu głównym kadr z ich ostatniej produkcji Bałtyckiego Teatru Różnorodności „Pomoc domowa”/fot. Magdalena Czernek/źródło gdynia.pl