Sportowcy z zespołem Downa zbierają na start w Światowych Igrzyskach

Zosia, Magda i Kuba to medaliści mistrzostw Europy osób z zespołem Downa. Mimo młodego wieku już nie raz pięknie reprezentowali nasz kraj na międzynarodowej arenie, zdobywając złota, srebra i brązy oraz bijąc rekord Europy. Wszyscy cieszyliśmy się, gdy zdobywali medale dla Polski.

Reklama

Dajmy im szansę dostarczyć nam kolejnych powodów do dumy. Mają szansę powalczyć o medale na Trisome Games SU-DS 2020 – największym w historii wydarzeniu sportowym dedykowanym tej grupie zawodników. Ale bez Waszego wsparcia to się nie uda.

W składzie Reprezentacji Polski na Igrzyska 2020 znajdują się też Jagoda (w zeszłym roku z przyczyn zdrowotnych musiała odwołać swój udział w pływackich mistrzostwach Europy) oraz Alicja (jako jedyna Polka na zawodach będzie rywalizować w konkurencjach gimnastycznych).

Wszyscy pochodzą z różnych części Polski. Mają po 15 lat i karierę zawodniczą przed sobą. Trenują indywidualnie i są najlepsi w swoich dziedzinach. Na świetne wyniki pracują od dawna, dzięki czemu zdobyli kwalifikacje na Igrzyska 2020. Wobec braku systemowego wsparcia, ich wyjazd na zawody uzależniony jest od pomocy finansowej kibiców i ludzi, których cieszą osiągnięcia niepełnosprawnych sportowców.

Poznajcie ich bliżej:

Zosia Dzięcioł (Warszawa) – lekkoatletka, pływaczka i narciarka; mistrzyni i rekordzistka Europy w biegu na 800m na lekkoatletycznych mistrzostwach SU-DS 2019 (kwalifikacja na Trisome Games 2020), wicemistrzyni świata w biegu na 800m (MŚ 2018), mistrzyni Europy w biegu na 400m, złota medalistka w sztafecie kobiet 4×100 m i brązowa medalistka w biegu na 200m (ME 2017); srebrna medalistka w pływaniu stylem grzbietowym na 100m i podwójna brązowa medalistka w stylu klasycznym na 100 i 200m na Letnich Igrzyskach INAS (2018); mistrzyni (gigant) i wicemistrzyni (slalom) Polski w narciarstwie alpejskim osób z ZD 2019 oraz pasjonatka tańca i sztuk teatralnych.

Magda Dąbrowska (Warszawa) – lekkoatletka i narciarka; brązowa medalistka w biegu na 400 m na ME SU-DS 2019 (kwalifikacja na Trisome Games 2020), trzecia na świecie w biegu na 400 m na mistrzostwach świata 2018 oraz wicemistrzyni Europy w skoku w dal, złota medalistka w sztafecie kobiet 4×100 m i trzecia w biegu na 200 m na mistrzostwach Europy SU-DS 2017. Ponadto: brązowa medalistka w zjeździe gigant Mistrzostw Polski Sprawni-Razem w narciarstwie alpejskim 2019. Fanka Tai Chi, tańca, capoeiry i Ojca Mateusza ;-)

Jakub Muszyński (Gliwice) – pływak i narciarz; srebrny i brązowy medalista w kat. juniorskiej w pływaniu stylem klasycznym na 100 i 50m oraz 50m stylem dowolnym na Mistrzostwach Europy SU-DS 2019 (kwalifikacja na Trisome Games 2020), wielokrotny medalista Mityngów Olimpiad Specjalnych w pływaniu. Aktor teatralny i filmowy.

Alicja Młodzińska (Warszawa) – tancerka, gimnastyczka i pływaczka. Medalistka Mityngów Olimpiad Specjalnych w pływaniu. Związana z tańcem od piątego roku życia. Osiem lat trenowała taniec nowoczesny w Studio Tańca Artdance&Artfit prowadzonym przez Martę Miros. Alicja gra na pianinie, uczy się j. francuskiego i jazdy na rolkach.

Jagoda Litner (Kraków) – tegoroczna mistrzyni Polski w pływaniu stylem grzbietowym na 50m i brązowa medalistka w stylu dowolnym na 100 i klasycznym na 50m (Mistrzostwa Polski Sprawni-Razem 2019). Oprócz talentów sportowych – tańczy i rysuje.

Jeśli kibicujecie naszym sportowcom, podopiecznym fundacji SONI, prosimy pomóżcie zebrać środki na opłaty wpisowe (entry fee) i bilety lotnicze. W zamian nasi zawodnicy dostarczą Wam najpiękniejszych sportowych emocji. Ich starty będziemy relacjonować na funpage’u fundacji SONI. Czasu zostało niewiele, bo do 15 lutego 2020 musimy wpłacić drugą ratę entry fee: 925 euro. To opłata za udział w zawodach, którą wnieść musi każdy uczestnik: zawodnik, trener, opiekun. Naszym zawodnikom towarzyszą trenerzy, łącznie 10 osób. Do tego koszty biletów lotniczych (1500 zł od osoby), ubezpieczenia, strojów. Stąd taaaka kwota – podkreślają organizatorzy zbiórki Fundacja Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. 

Szczegóły zbiórki znajdziecie na pomagam.pl/naigrzyska2020

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *