13-latka z imprezy trafiła do szpitala

Dwie dziewczynki idące nader chwiejnym krokiem jedną z ulic w centrum Torunia zauważył patrol straży miejskiej. Nieletnie nie były w stanie utrzymać równowagi. Szybko wyszła na jaw przyczyna ich nietypowego chodu. 

Mundurowi wyczuli od nich silną woń alkoholu. Dodatkowo jedna z nieletnich dostała torsji. Z uwagi na zatrucie alkoholowe 13-latka została przewieziona przez pogotowie ratunkowe do szpitala dziecięcego. Druga z dziewczynek został przekazana policji.

W roku 2019 w ramach działań pod kryptonimem „Bezpieczna szkoła” toruńska straż miejska przeprowadziła 4.411 kontroli rejonów placówek oświatowych i kulturalno-oświatowych oraz 34.844 kontrole miejsc gromadzenia się nieformalnych grup młodzieży.

 – W wyniku przeprowadzonych działań strażnicy miejscy ujęli 14 nieletnich kupujących lub spożywających alkohol. Ponadto, funkcjonariusze nałożyli 98 mandatów karnych przy łącznie 183 interwencjach wobec osób palących wyroby tytoniowe, w większości na terenie placówek oświatowych. Wylegitymowano 16 osób podejrzanych o sprzedaż papierosów na sztuki lub osobom nieletnim, z tego tytułu nałożono 10 mandatów karnych – informuje rzecznik toruńskiej straży miejskiej Jarosław Paralusz.

Zakazany owoc w torebce nieletniej ;-)

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło Straż Miejska Toruń