W toalecie dla niepełnosprawnych urządzili libację alkoholową

Dyżurny straży miejskiej w Świdnicy przyjął zgłoszenie o dwóch osobach, które w dworcowej toalecie dla niepełnosprawnych urządzili libację alkoholową. Skierowany na miejsce patrol rzeczywiście zastał tam kobietę i mężczyznę, którzy raczyli się trunkami. Obojgu wytłumaczono jakim celom ma służyć to pomieszczenie. 

Od 27 grudnia do 2 stycznia świdnicka straż miejska interweniowała 109 razy. Tradycyjne mundurowi wybrali kilka nietypowych interwencji, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu. 

Do wspomnianej na początku interwencji doszło 27 grudnia przed południem. Dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie pracownika centrum przesiadkowego Dworzec PKP Świdnica Miasto, dotyczące dwóch osób, które w dworcowej toalecie dla niepełnosprawnych urządzili libację alkoholową. Skierowany na miejsce patrol w toalecie zastał kobietę i mężczyznę, którzy raczyli się trunkami. Obojgu wytłumaczono jakim celom ma służyć to pomieszczenie. Interwencję zakończono wypisaniem dwóch mandatów karnych, a toalecie przywrócono jej pierwotne przeznaczenie.

Dzień później dyżurny przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego, dotyczące dwóch mężczyzn leżących przy jednym z lokali w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowany na miejsce patrol natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe, gdyż jeden z mężczyzn miał bardzo poważne obrażania nogi natomiast drugi głowy. Dochodzenie w sprawie ewentualnego pobicia mężczyzn prowadzą funkcjonariusze policji w Świdnicy.

W ostatni dzień roku dyżurny przyjął zgłoszenie dotyczące niekompletnie ubranego mężczyzny, który na ulicy Kolejowej uderzał rękoma w szyby budynków i wykrzykiwał niezrozumiałe słowa. Skierowani na miejsce strażnicy ujęli mężczyznę i przekazali go zespołowi pogotowia ratunkowego. Całą kronikę znajdziecie na stronie sm.swidnica.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Ping pong party świdnickiej młodzieży

O psia kupa! Tym razem kobieta skończy w sądzie