Zaproś amerykańskiego żołnierza na święta

Święta Bożego Narodzenia to czas podczas którego brak towarzystwa rodziny i bliskich, którzy są daleko od nas odczuwa się wyjątkowo boleśnie. W te wyjątkowe świąteczne dni nikt nie powinien być sam. Stąd też akcja „Zaproś Marynarza na święta”. 

Dowódca Bazy Amerykańskiej w Redzikowie zaprasza mieszkańców Gminy Słupsk do włączenia się w świąteczną akcję “Zaproś Marynarza na Święta”, czyli specjalny w program świąteczny pod patronatem dowódcy NSF Redzikowo. Umożliwia on odwiedziny amerykańskich marynarzy w dniach 24, 25, 26 grudnia lub 1 stycznia w domach okolicznych polskich rodzin, aby wspólnie obchodzić te Święta, zasiąść do rodzinnego obiadu i podzielić się tradycjami świątecznymi. 

Zainteresowane rodziny są proszone o przyjęcie pracowników służby mundurowej, którzy nie mogą być ze swoimi rodzinami i ukochanymi w tym tradycyjnie rodzinnym święcie. Jak podkreśla pomysłodawca akcji, rodziny te będą starannie wybrane tak, aby dopasować ich preferencje z preferencjami marynarza. To przedsięwzięcie jest kolejnym sposobem na wzmocnienie amerykańsko-polskiej przyjaźni i partnerstwa na wiele lat.

Wzór formularza do wypełnienia przez rodzinę, w celu zapoznania się z nim i pomoc w odpowiedzi na ogólne pytania związane z celem i zamiarem programu „Zaproś Marynarza na Święta” znajdziecie na stronie gminaslupsk.pl. Osobą wyznaczoną do kontaktu jest Małgorzata Ozimek, numer kontaktowy 0048 573 001 282, email: malgorzata.ozimek@us.kbr.com.

Zaproś studenta na Święta. To super remedium na „rutynową, nudną wigilię”.

WieleLiter.pl