Jeździł samochodem z niebieskim „kogutem”. Grozi mu więzienie (video)

Bolesławieccy policjanci zatrzymali po pościgu kierowcę, który poruszał się z włączoną niebieską lampą błyskową na dachu i nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna usłyszał zarzuty w związku z czterema przestępstwami i licznymi wykroczeniami w ruchu drogowym. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z Bolesławca otrzymali zgłoszenie o pojeździe, który jedzie autostradą A4 z niebieską lampą błyskową i niewłaściwie zmienia pasy. Patrol drogówki ruszył w miejsce wskazane przez zgłaszającego. Kiedy mundurowi zlokalizowali wskazany samochód, próbowali go zatrzymać i skontrolować. Kierowca w pierwszej chwili zatrzymał się, pozorując zastosowanie się do poleceń mundurowych. Jednak po chwili gwałtownie ruszył i zaczął uciekać przed patrolem.

 Pościg z dróg powiatu bolesławieckiego przeniósł się na autostradę A4 w kierunku granicy. Kierowca podczas ucieczki przekraczał podwójną ciągłą, niewłaściwie zmieniał pasy ruchu, zajeżdżał drogę licząc, że uda mu się uciec. Dyżurny bolesławieckiej jednostki poinformował policjantów ze Zgorzelca o całej sytuacji aby zablokowali autostradę. Dzięki współpracy funkcjonariuszy dwóch jednostek pojazd został zatrzymany. Kierowca widząc tą sytuację kontynuował ucieczkę jeszcze pieszo. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. To 25-letni mieszkaniec Bolesławca. Badanie stanu trzeźwości oraz narkotestem dało wynik negatywny – informuje asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z policji w Bolesławcu.

Okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie nie tylko przestępstwa i wykroczenia związane z pościgiem, czyli poruszanie się pojazdem z niebieską lampą błyskową, ucieczkę przed policją, zmuszanie funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej oraz liczne wykroczenia w ruchu drogowym. Dodatkowo usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz uporczywe nękanie małżeństwa z powiatu bolesławieckiego. Łącznie odpowie za popełnienie 4 przestępstw i szereg wykroczeń. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, konsekwencje finansowe oraz utrata prawa jazdy w związku z licznymi wykroczeniami w ruchu drogowym.

Fot., źródło policja.gov.pl

 

WieleLiter.pl