Prawie setka dzieci nie pojechała na swoją pierwszą wycieczkę

Jedno z przedszkoli w Świebodzinie w województwie lubuskim zorganizowało wycieczkę dla maluszków w wieku od trzech do sześciu lat do teatru w Zielonej Górze. Nikt nie przepuszczał, że skończy się to aż tak wielkim rozczarowaniem. Dla wielu z tych dzieci miała to być pierwsza wycieczka, a dla wszystkich na pewno ogromna przygoda. Podróż autobusem, przedstawienie w dużym teatrze, a to wszystko wśród przyjaciół. Niestety, ich wyjazd nie doszedł do skutku.

Reklama

Przezornie dyrekcja przedszkola zwróciła się do służb o skontrolowanie pojazdów, ponieważ na wycieczkę miało pojechać aż 92 dzieci. Na miejsce początkowo skierowany został patrol Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrola stanu trzeźwości jednego z kierowców autokaru wykazała, iż może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce został skierowany patrol policji.

 Badanie wykazało 0,32 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że pojazd nie posiada również badań technicznych, dopuszczających go do jazdy oraz przewozu osób. Inspektorzy w trakcie kontroli drugiego pojazdu odkryli także awarię sprężarki. W tego typu pojazdach (głównie autobusy i pojazdy ciężarowe) stosowany jest hamulec pneumatyczny. Wartość siły hamowania jest więc zależna od ciśnienia powietrza. W tym wypadku, szczególnie w takich warunkach drogowych, sprawność układu hamowania jest szczególnie istotna. Dzieci, niestety, nie udały się w podróż, ponieważ nie zdołałyby dojechać na czas, a nie było możliwości przesunięcia spektaklu. Ważniejszym jest jednak fakt, iż dzięki czujności dyrekcji przedszkola oraz sprawnemu i skutecznemu działaniu służb udało się zapobiec ewentualnej tragedii – podkreślają lubuscy policjanci.

Kierowca autokaru, który był w stanie po spożyciu alkoholu za swoje czyny odpowie przed sądem rejonowym w Świebodzinie, na przewoźnika nałożone zostaną kary za stan techniczny pojazdów, które wysłał do przewozu dzieci.

Pijany ojciec wiózł samochodem dwoje swoich dzieci (video)

Fot., źródło policja.gov.pl

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *