W ten weekend będą działy się prawdziwe cuda

Na tę chwilę wolontariusze, darczyńcy oraz tysiące potrzebujących rodzin w całym kraju czekają od dawna. Już w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się Weekend Cudów – jedno z najpiękniejszych świąt dobroczynności w Polsce. To właśnie wtedy przygotowywane od tygodni Szlachetne Paczki trafią do wszystkich potrzebujących włączonych do 19. edycji programu. W tamtym roku łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach wyniosła ponad 47 mln złotych. Ponad 500 potrzebujących rodzin czeka jeszcze na swojego darczyńcę na szlachetnapaczka.pl, więc wciąż można zaangażować się w Szlachetną Paczkę.

Reklama

Szlachetna Paczka to jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Paczka już od blisko 20 lat łączy tych, którzy chcą zrobić coś dobrego i czerpać radość z dzielenia się tym, co mają. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych.

W weekend darczyńcy, którzy zdecydowali się przygotować dedykowaną pomoc wybranej rodzinie, dostarczą gotowe paczki do wyznaczonych magazynów. Tysiące placówek w całym kraju z godziny na godzinę wypełnią się świątecznymi pakunkami, które następnie przez ręce wolontariuszy trafią do tysięcy potrzebujących w całym kraju. To niezwykły moment, ponieważ Szlachetne Paczki mają moc zmieniania życia. Rodziny włączone do programu otrzymują bowiem nie tylko wsparcie materialne, ale przede wszystkim impuls do zmiany. Szlachetna Paczka to nie jednorazowa pomoc, ale próba nawiązania relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Wolontariusze odwiedzają jedną rodzinę kilka razy, poznają potrzeby domowników, zaprzyjaźniają się. Czasami to właśnie słowa otuchy, uścisk dłoni czy serdeczny uśmiech potrafią przywracać nadzieję na wyjście z trudnej sytuacji. Właśnie takie wsparcie polegające na mądrej pomocy realizuje Szlachetna Paczka – już od blisko 20 lat.

Ponad 2 miliony Polaków w skrajnym ubóstwie

– W porównaniu z rokiem ubiegłym o ponad 400 tys. wzrosła liczba osób żyjących w Polsce w skrajnym ubóstwie. Jest ich dziś ponad 2 mln. Ludzie ci balansują na granicy biologicznego przetrwania i mają problem z zaspokojeniem nawet najbardziej podstawowych potrzeb – czytamy w najnowszym Raporcie o Biedzie, corocznej publikacji przygotowywanej przez Szlachetną Paczkę.

Zatrważające dane dotyczą także sytuacji najmłodszych. W skrajnej biedzie dorasta w Polsce blisko pół miliona dzieci, które dodatkowo narażone są na tzw. biedę dziedziczoną. Niektórzy nie muszą popełniać błędów, by popaść w ubóstwo. Wystarczy znaleźć się w nieodpowiednim czasie i w nieodpowiednim miejscu – już w chwili urodzenia. Konsekwencji takiego stanu rzeczy nie trzeba długo szukać. Co szósty nastolatek się samookalecza (wśród dziewczyn aż 23%), a 7% deklaruje próby samobójcze.

Przeżyć za mniej niż 8 złotych na dzień

Ponad 500 rodzin wciąż czeka, możesz im pomóc

Weekend Cudów coraz bliżej, a wiele rodzin wciąż nie znalazło swoich darczyńców. Szlachetną Paczkę może przygotować każdy. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, poznać historię i potrzeby wybranej rodziny i wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi przygotować dedykowaną pomoc. Wejdź na szlachetnapaczka.pl i pomyśl o tych, którym zabrakło szczęścia.

Fot., źródło SzlachetnaPaczka.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *