“Dumny” z bycia psem”, czyli policjanci rapują o swojej pracy i mają prawie milion wyświetleń (video)

Dumny z bycia Psem” to zrealizowany w czasie wolnym od służby niezależny projekt czterech policjantów. Ideą stworzenia piosenki oraz teledysku było budowanie pozytywnego wizerunku policji jako formacji, w której służą ludzie z pasją. Głównym celem jest wspieranie tych, którzy doświadczyli tragedii związanej z utratą bliskiego – funkcjonariusza policji.

Reklama

Piotr Chwastowski to nie tylko policjant z Opola, ale także youtuber i twórca internetowego kanału ,,Psy dają głos”. Mundurowy  pisze i komponuje utwory oraz odsłania kulisy codziennej służby. Niedawno wystartował z nowym projektem: ,,Dumny z bycia psem”. Policyjny mundur po raz pierwszy założył 13 lat temu. Na co dzień zajmuje się wykroczeniami w Komisariacie I Policji w Opolu. Po służbie natomiast nagrywa autorskie kawałki, które dedykuje przede wszystkim młodym ludziom.

Jego pierwszym przedsięwzięciem był teledysk “Tak sobie życia nie ustawisz”, gdzie hip-hopem walczył z ustawkami i przemocą. Jego przesłanie było proste „…idź na spotkanie z dziewczyną, a nie na ustawkę organizowaną przez stadionowych bandytów. Ciesz się życiem, zamiast cierpieć katusze wieloletniego leczenia…”

Kolejnym projektem Piotra była ,,Profiraptyka” czyli profilaktyka przez rap. To jego pierwszy większy projekt, skierowany  jak sam mówi  „do każdego kto chce posłuchać człowieka, który wie o czym mówi”. Płyta składa się z 10 utworów, a do każdego z nich Piotr stworzył teledysk.

Teraz wraz z policjantami z całej Polski wyszedł z nowym projektem pn. ,,Dumny z bycia psem”. Autor portalu „Psy Dają Głos”, na którym pokazywane są trudy codziennej służby policjantów oraz budowany jest etos służby, tym razem postanowił wesprzeć Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach.

W nowym projekcie bierze udział m.in. znany w Polsce sierż. Bagieta z Katowic. Do nagrania wspólnej piosenki Piotr zaprosił też autora utworu z 2007 roku „Prewencja Olsztyn” asp. sztab. Wojciecha Szerejko z KPP Bartoszyce oraz sierż. sztab. Szymona Głuszek z KPP Tuchola, który odpowiedzialny jest za refreny. Co warte podkreślenia, policjanci biorący udział w przedsięwzięciu robili to w swoim wolnym czasie, czasami dokładając się finansowo do efektu końcowego.

Wszystkie utwory jakie do tej pory napisał nie są przypadkowe, to ,,kawałki” które opowiadają o trudach codziennej służby. Rap daje mu przede wszystkim ogromną energię i przyjemność. To odskocznia po ciężkiej służbie. Jego autorskie teksty ,,wpadają w ucho”, bo pisane są młodzieżowym slangiem.

Często podkreśla, że nie jest artystą czy profesjonalistą, z dumą natomiast nosi mundur i cieszy się każdym dźwiękiem, który nadaje jego utworom klimat, przestrzeń i prawdę, bo to w muzyce ceni najbardziej.

„Dumny z bycia Psem” to zrealizowany w czasie wolnym od służby niezależny projekt czterech policjantów. Ideą stworzenia piosenki oraz teledysku było budowanie pozytywnego wizerunku policji jako formacji, w której służą ludzie z pasją.

Głównym celem projektu „Dumny z bycia Psem” jest wspieranie tych, którzy doświadczyli tragedii związanej z utratą bliskiego – funkcjonariusza Policji. To właśnie dla nich powołana jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Autorzy i wykonawcy nie czerpią z projektu żadnego dochodu.

Wszystkie ewentualne dochody czy też darowizny przekazywane będą w całości dla Fundacji: Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Ty też możesz odpowiedzieć na apel twórców piosenki i wesprzeć Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Szczegóły znajdziecie na stronie fundacjapolicja.pl

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

1 komentarzy dla tekstu: ““Dumny” z bycia psem”, czyli policjanci rapują o swojej pracy i mają prawie milion wyświetleń (video)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *