Pijany 46-latek chciał zdawać egzamin na prawo jazdy

Na placu manewrowym zakończyła się przygoda 46-latka z prawem jazdy kategorii C. Mężczyzna przystąpił do egzaminu będąc pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał ponad dwa promile. Mieszkaniec województwa lubelskiego nie tylko nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już te posiadane.

Reklama

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci z lubelskiej drogówki dostali wczoraj (19 września) przed godziną 14. Egzaminator zawiadomił, że podczas egzaminu na prawo jazdy 46-letni kursant znajduje się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przystąpił do egzaminu praktycznego na placu manewrowym samochodem ciężarowym marki MAN.

Policjanci zbadali trzeźwość 46-latka. Jak się okazało w organizmie miał przeszło dwa promile alkoholu. Tłumaczył, że o godzinie 10 wypił “tylko” dwa piwa. Mieszkaniec gminy Poniatowa nie tylko nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już posiadane. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz kierowania pojazdami.

ZOBACZ TAKŻE:

Pijany kierowca potrącił pijanego pieszego. Ofiara trafiła do… aresztu!

Fot. ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *