Pijany 46-latek chciał zdawać egzamin na prawo jazdy

Na placu manewrowym zakończyła się przygoda 46-latka z prawem jazdy kategorii C. Mężczyzna przystąpił do egzaminu będąc pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał ponad dwa promile. Mieszkaniec województwa lubelskiego nie tylko nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już te posiadane.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci z lubelskiej drogówki dostali wczoraj (19 września) przed godziną 14. Egzaminator zawiadomił, że podczas egzaminu na prawo jazdy 46-letni kursant znajduje się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przystąpił do egzaminu praktycznego na placu manewrowym samochodem ciężarowym marki MAN.

Policjanci zbadali trzeźwość 46-latka. Jak się okazało w organizmie miał przeszło dwa promile alkoholu. Tłumaczył, że o godzinie 10 wypił „tylko” dwa piwa. Mieszkaniec gminy Poniatowa nie tylko nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już posiadane. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz kierowania pojazdami.

ZOBACZ TAKŻE:

Pijany kierowca potrącił pijanego pieszego. Ofiara trafiła do… aresztu!

Fot. ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl