Takiego włamu chyba jeszcze nie było. Złodziejowi pomógł niczego nieświadomy monter

65-letni mieszkaniec Krasnegostawu na Lubelszczyźnie w dość nietypowy sposób dostał się do jednej z piwnic bloku, w którym mieszka. Mężczyzna poprosił pracowników, wykonujących na klatce schodowej prace przy instalacji gazowej, o pomoc w otworzeniu piwnicy.

Reklama

Uczynny monter przeciął wskazaną przez mężczyznę kłódkę. Ten odwdzięczając się, podarował mu znajdujące się wewnątrz piwnicy poroże jelenia. Sam zabrał z wnętrza cement i zamknął pomieszczenie na swoją kłódkę.

Po pewnym czasie zuchwały złodziejaszek spotkał właściciela piwnicy i powiedział mu, że była awaria w bloku, A jacyś pracownicy przecięli kłódkę do jego piwnicy. Następnie dał mu klucze do założonej przez siebie kłódki. Właściciel piwnicy po otworzeniu pomieszczenia stwierdził, iż brakuje kilku rzeczy, m.in. wartego kilka tysięcy złotych poroża jelenia. O fakcie tym powiadomił krasnostawskich policjantów.

– Kryminalni ustalili, iż sprawcą włamania był 65-letni sąsiad pokrzywdzonego, który do osiągnięcia celu pokierował działaniem niczego nieświadomego montera. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia, a sprawca usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem –  podsumowują policjanci.

ZOBACZ TAKŻE:

Trzy razy w ciągu tygodnia okradał to samo mieszkanie

Próbował uciekać po linie z koców i prześcieradeł

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *