Zgłosiła potrącenie przez samochód, teraz będzie się tłumaczyć przed sądem

49-letnia mieszkanka województwa zachodniopomorskiego była agresywna, wulgarna, nie okazywała skruchy, a wręcz śmiała się ze swojego czynu. Zapewne na jej stan wpływało 2,7 promila krążące w jej krwi. Teraz nie będzie jej jednak już tak wesoło, bo grozi jej kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 1,5 tysiąca złotych. A było to tak…

Reklama

Kilka dni temu po godzinie 21 dyżurny policji w Nowogardzie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o potrąceniu pieszej w miejscowości Warnkowo. Na miejsce zjawili się mundurowi, którzy ustalili, że 49-letnia kobieta poprosiła przechodniów o wezwanie policji i pogotowia ratunkowego, gdyż została potrącona przez samochód w momencie, gdy zatrzymywała auta “na stopa”. Dodatkowo powiedziała przechodniom, że na skutek potrącenia ma złamaną nogę.  Kiedy funkcjonariusze porozmawiali z kobietą, byli zaskoczeni odpowiedzią rzekomej pokrzywdzonej.

– Kobieta oświadczyła, że leży na ziemi, gdyż leży i odpoczywa. 49-latka przyznała się, że wymyśliła potrącenie, ponieważ chciała, aby policja lub pogotowie ratunkowe odwiozło ją do jej miejsca zamieszkania, gdyż nikt “na stopa” jej nie wziął. Policjanci nie potwierdzili u kobiety obrażeń, mogących świadczyć o jej udziale w zdarzeniu drogowym, a w trakcie kontroli trzeźwości okazało się, że 2,7 promila alkoholu w organizmie –  informuje Anna Dygas, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Goleniowie.

Jak dodaje, podczas interwencji kobieta była agresywna, wulgarna, nie okazywała skruchy, a wręcz śmiała się ze swojego czynu, zapewniała, że nadal będzie zatrzymywać auta na drodze, aby dojechać do domu. 49-latka dla własnego bezpieczeństwa została przetransportowana do Szczecińskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień celem wytrzeźwienia. Za swój lekkomyślny czyn “pomysłowa” 49-latka odpowie przed sądem. Za bezpodstawne wezwanie policji grozi jej kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 1.500 złotych.

Mundurowi apelują o rozważne i przemyślane korzystanie z numerów telefonów alarmowych.

–  Przed zgłoszeniem interwencji warto zastanowić się czy sprawa z którą dzwonimy rzeczywiście wymaga obecności policji. Być może właśnie w tej chwili, ktoś inny pilnie potrzebuje pomocy. Kiedyś i Ty możesz potrzebować szybkiej reakcji funkcjonariusz podkreśla Anna Dygas.

Chciał zrobić żonie żart. Teraz grozi mu do 8 lat za kratkami

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *