Chciał wrócić do domu, ale zamiast kluczy użył młotka

60-letni mieszkaniec Warszawy nie miał kluczy do domu, bo je zgubił – miał za to młotek, którym postanowił “utorować” sobie drogę do mieszkania. Finezja, z jaką próbował dotrzeć do celu, nie przyniosła mu jednak spodziewanych korzyści – zamiast w zaciszu swojego domostwa wylądował w… radiowozie. 

Reklama

W sobotni późny wieczór warszawscy strażnicy miejscy, patrolujący ul. Grenadierów na Pradze-Południe otrzymali informację o “agresywnym mężczyźnie z młotkiem”. Człowiek ten miał znajdować się przed wejściem na klatkę schodową na jednym z osiedli. Na miejscu mundurowi zastali grupę osób zebranych wokół siedzącej na chodniku agresywnej osoby.

Mężczyzna zapytany o to, dlaczego szyba drzwi wejściowych do klatki schodowej jest zbita odparł, że to jego “dzieło”. Zdenerwował się, ponieważ zgubił klucze do domu, a ponieważ chciał sobie ulżyć, to postanowił zbić szybę w drzwiach… młotkiem. Ponieważ w trakcie interwencji 60-latek był bardzo agresywny i pobudzony, założono mu kajdanki – relacjonują stołeczni strażnicy miejscy. 

Na miejsce strażnicy wezwali patrol policji, który przejął dalsze czynności. Zgodnie z kodeksem karny: Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Wakacje upajają młodych ludzi nie tylko wolnością

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło Straż Miejska Warszawa

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *