Napisz kartkę lub list do Powstańca

Dla nas to tak niewiele, dla nich to naprawdę cały świat – mówi w spocie zachęcającym do napisania życzeń do Powstańców Warszawskich Agnieszka Więdłocha, ambasadorka kampanii “BohaterON – włącz historię!”. Już po raz czwarty każdy, kto chce uhonorować uczestników walk o stolicę, może to zrobić, wysyłając kartkę lub list w ramach trwającej do 2 października akcji.

Reklama

W tym roku jednak nie znajdziemy bezpłatnych pocztówek w sieciach dystrybucji partnerów – organizatorzy zachęcają do własnoręcznego wykonania kartki bądź napisania listu i przesłania na adres: Fundacja Sensoria, ul. Ołtaszyńska 7, 53-010 Wrocław.

W tym roku zrezygnowaliśmy z druku i dystrybucji dedykowanych kampanii pocztówek, co jest podyktowane dwoma powodami. Przede wszystkim chcemy, aby w tej edycji – towarzyszącej 75. rocznicy wybuchu Powstania – korespondencja była wyjątkowa i jeszcze bardziej angażująca – własnoręcznie wykonane laurki, listy i widokówki z całej Polski z pewnością sprawią naszym Bohaterom jeszcze więcej radości. Zachęcamy do pozostawienia adresu do korespondencji – również numeru telefonu. Prosi nas o to coraz więcej Powstańców, którym czasem o wiele łatwiej jest zadzwonić do nadawcy życzeń niż odpisać. Dodatkowo zamierzamy przeznaczyć większą ilość środków na wsparcie materialne Powstańców i realizację ich indywidualnych potrzeb – wyjaśnia Agnieszka Łesiuk-Krajewska.

Podobnie jak w poprzednich latach, istnieje możliwość napisania bezpłatnej pocztówki do Powstańca za pośrednictwem strony www.BohaterON.pl. Na e-kartce obowiązuje jednak limit 25 słów – tylu, ile maksymalnie można było zawrzeć w korespondencji wysyłanej pocztą polową podczas Powstania Warszawskiego. Wypełnione przez Internet pocztówki zostaną wydrukowane i po zakończeniu akcji – razem z nadesłanymi do siedziby Fundacji Sensoria kartkami i listami – przekazane adresatom w formie tradycyjnej.

Biało-czerwone laurki własnoręcznie wykonają także mali pacjenci szpitalnych oddziałów dziecięcych z całej Polski. To właśnie warsztaty plastyczne w tych placówkach, realizowane w ramach projektu “Kartka dla Powstańca”, stały się trzy lata temu inspiracją dla stworzenia akcji BohaterON.

W promocję kampanii po raz kolejny włączyli się znani polscy aktorzy: Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki i Maciej Zakościelny, którzy wystąpili w spocie zachęcającym do nawiązania dialogu pokoleń oraz pokazania, jak ważni są dla nas Powstańcy i to, co dla nas zrobili.

W tegorocznej edycji kampanii odeszliśmy od motywu “Czasu honoru”. Spot prezentuje proces tworzenia listu – korespondencji do Powstańca – oraz sposobów, w jaki możemy taki dialog nawiązać. Jest w nim zawarty również zwrot do Powstańców: “Jesteście dla nas bardzo ważni”. Wspierają nas, jak zawsze, wspaniali polscy aktorzy oraz Pani Hanna Stadnik, ps. Hanka, która reprezentuje Powstańców Warszawskich – tłumaczy Agnieszka Łesiuk-Krajewska.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *