O krok od tragedii: kombajn zaczął wciągać nogi mężczyzny

Brak wyobraźni 44-letniego rolnika z województwa lubelskiego mógł kosztować go życie. Mężczyzna próbował nogami zepchnąć zboże w zbiorniku kombajnu w trakcie jego pracy. Za późno zauważył, że jego nogi są wciągane przez maszynę. Miał szczęście w nieszczęściu, bo jego krzyk usłyszał drugi rolnik, który pracował w pobliżu i uratował mu życie.

Reklama

Do tego niefortunnego zdarzenia doszło kilka temu po godzinie 18 na terenie gm. Czemierniki, gdzie 44-letni kombajnista kosił zboże. W pewnym momencie podczas opróżniania zbiornika na zboże w maszynie, mężczyzna nie wyłączając silnika w kombajnie zaczął nogami spychać zastałe zboże.

Wtedy jeden z ruchomych elementów urządzenia zaczepił za odzież wierzchnią mężczyzny i zaczął wciągać nogi rolnika. Krzyk mężczyzny sprawiły, że na pomoc przybiegł pracujący w pobliżu inny rolnik. Natychmiast wyłączył silnik maszyny. Noga była na tyle unieruchomiona, że wezwano na pomoc załogę straży pożarnej. Mężczyzna z obrażeniami kończyn dolnych trafił do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, był trzeźwy. Mężczyzna miał wiele szczęścia, bo gdyby nie szybka reakcja innych osób z pewnością straciłby życie – podkreślają mundurowi. 

Policja po raz kolejny apeluje, okres prac polowych, to czas kiedy szczególnie często dochodzi do wypadków. Ich przyczyną zwykle jest niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga i zmęczenie. Nie podchodźmy do wykonywanych prac w sposób rutynowy i bezmyślny. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, aby nie zatrudniać dzieci do prac niebezpiecznych. Maszyny rolnicze niosą duże zagrożenie, w szczególności dla najmłodszych, którzy nie zawsze potrafią przewidzieć skutków ich działania ani też właściwie zareagować.

“Chciał tylko pokazać dziecku ciągnik”. Był pijany

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *