Uwaga, kolejne oszustwo na banknoty prezentowe. Od oryginalnych różnią je tylko szczegóły

Dwóch mężczyzn, z których jeden jest dobrze znany policji oszukało obcokrajowca w Zielonej Górze płacąc mu za towar tzw. banknotem prezentowym. Nabrali też kolejne osoby. Fałszywka, którą posłużyli się sprawcy jest podobna do oryginalnego banknotu, ma jednak wyraźne nadruki o treści „souvenir” oraz informację, że nie jest to środek płatniczy.

Reklama

Od pewnego czasu do zielonogórskich policjantów docierały zgłoszenia o osobach, które w sklepach i punktach gastronomicznych płaciły za usługi i towary banknotami, przypominającymi prawdziwe banknoty dwustuzłotowe. Mundurowi ustalili, że we wszystkich zgłoszonych przypadkach, nieprawdziwymi pieniędzmi płaciły te same osoby. Szybko okazało się, że to dwaj mężczyźni, z których jeden jest doskonale znany policjantom i zaledwie kilka dni wcześniej był zatrzymany za przestępstwa narkotykowe. 

Skąd mieli takie fałszywki? Otóż internetowo nabyli banknoty przypominające oryginalne, które były przeznaczone do zabawy.

Postanowili spróbować nimi zapłacić wykorzystując fakt, że w jednym ze sklepów pracował obcokrajowiec. Gdy oszustwo się udało spróbowali wydać je w innych sklepach. Za każdym razem, gdy sprzedawcy się zorientowali, że pieniądze nie są prawdziwe, mężczyzn już nie było – wyjaśniają zielonogórscy policjanci.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani mężczyźni zdążyli wprowadzić do obiegu sześć banknotów dwustuzłotowych, którymi płacili za różne drobne zakupy.

Za każdym razem sprzedający wydawali im resztę z 200 złotych. Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty oszustwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zdecydował o objęciu mężczyzn policyjnym dozorem – podsumowują mundurowi. 

Historię oszukanej w podobny sposób głogowianki znajdziecie w linku poniżej

Uwaga na banknoty prezentowe, od oryginalnych różnią je tylko szczegóły

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *