Nastolatki zorganizowały się w przestępczą grupę, aby kraść zabawki

Przestępczość zorganizowana to, jak się okazuje, nie tylko domena dorosłych. Trzy czternastolatki zorganizowały się, aby ukraść… zabawki w jednym z warszawskich centrów handlowych. Zrobiły to jednak w tak niezorganizowany sposób, że zostały przyłapane przez ochronę, która przekazała dziewczynki funkcjonariuszom – relacjonują stołeczni strażnicy miejscy.

Reklama

Patrol straży miejskiej z policjantem otrzymali 24 lipca ok. godz. 13.30 wezwanie do jednej z mokotowskich galerii handlowych. Funkcjonariusze, którzy podjęli interwencję zastali tam ochroniarza i trzy dziewczynki w wieku 14 lat.

– Pracownik sklepu pokazał funkcjonariuszom nagranie, na którym widać jak z pudełkami zabawek nieletnie wchodzą do przymierzalni. W osłoniętym pomieszczeniu nieletnie rozpakowały zabawki, a puste opakowania pozostawiły na sklepie. Zostały zatrzymane, gdy wyszły ze sklepu. Wartość ukradzionych zabawek wynosiła 1172 złote. Co ciekawe, po sprawdzeniu zapisu monitoringu ochrona sklepu zauważyła, że ujęta grupa powtarzała kradzieże przez trzy kolejne dni tj. 22, 23 i 24 lipca – wyjaśniają warszawscy strażnicy miejscy. 

Teraz sprawą zajmie się wydział do spraw nieletnich mokotowskiej komendy rejonowej policji.

Pijane nastolatki chciały spełnić swoje marzenie

Fot., źródło Straż Miejska Warszawa

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *