16-latek strzelał do jadących samochodów. Teraz odpowie przed sądem

W sobotę wieczorem szczycieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o osobie, która podróżując samochodem strzela w jadące pojazdy. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, a po zatrzymaniu wskazanego auta, okazało się, że  to były takie “żarty”. Jak wyjaśnił nieletni amator broni i amunicji, to właśnie dla zabawy strzelał on plastikowymi kulkami z zabawkowego pistoletu w inne samochody.

Reklama

Przed godziną 21 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że na trasie Myszyniec-Dąbrowy pasażer jadący citroenem strzelał z broni w inne pojazdy. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji, który w miejscowości Rozogi napotkał opisany pojazd. Został on zatrzymany przez uczestnika ruchu drogowego, który poinformował o tym oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki – relacjonują mundurowi. 

Jak dodają, okazało się, że 16-letni mieszkaniec gminy Czarnia przy użyciu atrapy pistoletu oraz plastikowych kulek dla zabawy strzelał w inne pojazdy. Oświadczył, że nie zdawał on sobie sprawy z konsekwencji swojego zachowania. Dodatkowo podczas kontroli pojazdu znaleziono dwie atrapy pistoletów z magazynkami oraz pojemnik z plastikową amunicją.

Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym amator broni i amunicji będzie się tłumaczył przed sądem.

Małolatów zabawy z “bronią” skończyły się w radiowozie

Fot., źródło policja.gov.pl

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *