Pekińczyk w kapeluszu “pomagał” żebrać nieletniemu Romowi –

Kilka dni temu warszawscy strażnicy miejscy patrolujący Krakowskie Przedmieście zauważyli osobę narodowości romskiej, znaną funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji, która żebrała, wykorzystując do pomocy trzymanego na krótkim łańcuchu, ubranego w zielony filcowy kapelusz i okulary przeciwsłoneczne… pekińczyka.

Reklama

Strażnicy miejscy i Straż dla Zwierząt już wcześniej podejmowali interwencje w stosunku do tego nieletniego. W czerwcu u psa stwierdzono przegrzanie organizmu, zwierzę miało utrudniony dostęp do wody i nie mogło się ruszać. Właścicielowi wydano zakaz wykorzystywania psa do celów żebraczych.

– Do siedemnastolatka nie docierały jednak argumenty mówiące o tym, że trzymanie psa w takich warunkach jest sprzeczne z ustawą o ochronie zwierząt. W związku z tym podczas czwartkowej interwencji strażnicy miejscy i Straż dla Zwierząt podjęli decyzję o bardziej radykalnych krokach. Jako że osoba żebrząca była nieletnia, wezwano również na miejsce policję. Służby podjęły decyzję o odebraniu psa żebrzącej osobie nieletniej w trybie natychmiastowym. Zwierzę trafiło pod opiekę specjalistów Straży dla Zwierząt – relacjonują stołeczni strażnicy miejscy.

Fot., źródło SM Warszawa

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *