Komu Polacy ufają najbardziej?

Są takie zawody, które cieszą się szczególnym poważaniem i zaufaniem wśród Polaków. Wśród nich są strażacy, wojskowi i naukowcy. Jak wynika z badania dla Wirtualnej Polski przeprowadzonego na panelu Ariadna – to właśnie im najbardziej ufają Polacy. Jedna grupa zawodowa znalazła się na dnie. Zgadniecie o kogo chodzi?

Reklama

Bezkonkurencyjni – to właściwie tradycja – okazali się strażacy. Ufa im 69 procent ankietowanych. Kolejną dwójkę, czyli wojskowych i naukowców, zwycięzcy wyprzedzili o ponad 20 punktów procentowych (każdy uczestnik badania mógł wybrać trzy zawody). Wojskowych wskazało 43 procent ankietowanych, a naukowców 40 procent.

Ostatnia trójka to urzędnicy administracji państwowej (6 procent wskazań), prokuratorzy (4 procent) i politycy, którym ufa zaledwie 2 procent uczestników badania.

Badanie przeprowadzone na panelu Ariadna w dniach 21-24 czerwca 2019 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI Szczegóły i pełen wykaz zawodów znajdziecie na stronie panelariadna.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Jeśli Cię spotka bieda jaka, idź do strażaka!

Fot. główne ma charakter poglądowy

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *