Z tym miastem jest związana już od stu lat

–  Chyba musi być w tym Ostrowcu całkiem dobrze, skoro można dożyć 100 lat – przyznaje szanowna jubilatka, pani Władysława, która urodziła się w Ostrowcu Świętokrzyskim 6 lipca 1919 r. Wychowała czworo dzieci, doczekała się 7 wnucząt i 7 prawnuków. Obecnie mieszka z jedną z córek.

Reklama

Dzisiejszy jubileusz jest wyjątkowym świętem dla Pani i Pani najbliższych. Dane było Pani przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Z okazji tak pięknej rocznicy, życzę kolejnych lat w zdrowiu, dużo pomyślności, szczęścia i spokoju ducha, oraz nieustających pięknych chwil, spędzonych w kręgu bliskich osób – powiedział prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, który uczestniczył w obchodach setnej rocznicy pani Władysławy. 

Jak podkreśla jubilatka, dorastała w gospodarskiej rodzinie, wraz z 5 siostrami i 2 braci. Wspomina, że rodzinne gospodarstwo znajdowało się w okolicach dzisiejszego budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pani Władysława w rozmowie z prezydentem miasta podkreśliła, że całe swoje życie poświęciła wychowywaniu dzieci i pracy w domu. Uwielbiała czytać książki i jak sama przyznaje jest przekonana, że znajduje się w ścisłej czołówce osób, które najchętniej i najczęściej wypożyczały książki ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Chyba musi być w tym Ostrowcu całkiem dobrze, skoro można dożyć 100 lat – przyznaje sama jubilatka.

Niezwykła rocznica obchodzona była z najbliższymi pani Władysławy, przedstawicielami Urzędu Miasta, Urzędu Stanu Cywilnego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy odśpiewali szacownej jubilatce wyjątkowe „dwieście lat”.

Zacna jubilatka niedługo skończy sto lat

Źródło, fot. .um.ostrowiec.pl

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *