Kiedy alkohol odbiera rozum…

Przejeżdżający krajową „dziesiątką” przez Sadki kierowca zauważył leżącą w przydrożnym rowie kobietę. Sądząc, że mogło coś jej się stać zatrzymał auto i poszedł zorientować się w sytuacji. 59-latka nie wymagała pomocy medycznej, była za to kompletnie pijana. Kiedy na miejsce dojechał wezwany patrol dowiedział się od zgłaszającego, że kobieta jeszcze niedawno przemieszczała się autem, które teraz stoi na stacji paliw w Sadkach. Mundurowi pojechali więc tam, by wyjaśnić sytuację.

Reklama

– W rozmowie z pracownicą dowiedzieli się, że siedząca w radiowozie 59-latka dwukrotnie była na stacji paliw. Za pierwszym razem, już prawdopodobnie będąc pod wpływem alkoholu, próbowała kupić trunek, jednak nie mogła znaleźć gotówki, więc zrezygnowała i odjechała. Pracownicy zgłosili wtedy, że oplem kieruje prawdopodobnie nietrzeźwa, jednak podejmujący interwencję policjanci nie napotkali na żadnej z kontrolowanych tras opisanego auta – relacjonuje Justyna Andrzejewska, oficer prasowy policji w Nakle nad Notecią. – Po około dwóch godzinach 59-latka ponownie przyjechała samochodem na stację po alkohol. Wtedy natychmiast zareagowała pracownica, która bez chwili wahania zabrała kobiecie kluczyki. Kobieta oświadczyła, że znajdzie sobie transport do domu i wyszła z budynku. I owszem tak też zrobiła. Wiele nie myśląc, wsiadła do ciężarówki, której kierowca akurat tankował paliwo i tego nie zauważył. Dopiero kiedy odjechał kilka kilometrów od stacji zorientował się, że ma pasażerkę „na gapę” i wysadził ją. A dalej już wiadomo, że mieszkanka sadkowskiej gminy, po wyjściu z ciężarówki, postanowiła odpocząć w rowie. Tam też znalazł ją przejeżdżający kierowca i powiadomił służby.

Kobieta została sprawdzona alkomatem. W jej organizmie było ponad dwa promile alkoholu. Dlatego też, do czasu wytrzeźwienia została przekazana pod opiekę rodzinie. Niebawem usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

– Na słowa wielkiego uznania zasługuje reakcja pracownicy stacji, która uniemożliwiła pijanej jazdę. Zamroczona alkoholem kierująca z całą pewnością była zagrożeniem dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg – podsumowuje policjantka. 

ZOBACZ TAKŻE:

Pijana kobieta zamknęła psa w paczkomacie – “Tak dla zabawy”

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *