Nietypowy policjant wytropił podpalacza

Policyjny pies Ikora pomógł wytropić podpalacza samochodu marku renault. Jego nos doprowadził do posesji niedaleko spalonego pojazdu na terenie powiatu świdnickiego. Tam funkcjonariusze zatrzymali 67-latka. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Właściciel wartość spalonego samochodu wycenił na pięć tysięcy złotych.

Reklama

Jak się okazało, pies podjął trop z miejsca, znajdującego się przy spalonym samochodzie. Następnie pobiegł poboczem drogi w kierunku pobliskiej miejscowości i skręcił w kierunku jednej posesji, a następnie skierował się pod drzwi wejściowe do domu. Tam mundurowi zatrzymali 67-letniego mężczyznę, którego rysopis pokrywał się z wyglądem mężczyzny opisanego przez świadków zdarzenia.

W chwili zatrzymania miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie wiadomo czym się kierował podpalając pojazd.  Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut zniszczenia pojazdu. Grozi ta to kara do 5 lat więzienia.

Super Brawo dla Psiaka i jego Opiekuna !!!!!;  Super mądry piesek !!! ma nosa :-); Jesteśmy wdzięczni za pomoc 😊 i prosimy o zatrzymanie podpalacza.  Ikora masz u mnie zapas chrupków <3 – komentują zachwyceni internauci (pisownia oryginalna). 

ZOBACZ TAKŻE:

Pies nie opuścił rannego towarzysza (video)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *