Nie prasujesz? Brawo, jesteś eko!

WWF Polska zachęca do ograniczania prasowania. I podkreśla, aby zrobić to dla dobra natury. Prasowanie wywiera bowiem niekorzystny wpływ na środowisko i prowadzi m.in. do ocieplenia klimatu. Efekty prasowania rzadko kiedy są trwałe, a tak naprawdę przed powieszeniem wypranego ubrania na suszarce wystarczy je mocno strzepać.

Reklama

– Czy wiesz, że w ciągu roku przez prasowanie marnujesz aż dwie doby i czterygodziny?! Przy tej częstotliwości każde gospodarstwo domowe (a są jeszcze przecież hotele, restauracje, szpitale, sklepy odzieżowe itd.), na samym prasowaniu, rocznie zużywa energię o wartości 130 kWh. Większość z nas prasuje z przyzwyczajenia, ale najwyższa pora ograniczyć czas spędzany przed deską – do niezbędnego minimum. Dlaczego? Prasowanie wywiera bowiem niekorzystny wpływ na środowisko – prowadzi m.in. do ocieplenia klimatu. Efekty prasowania rzadko kiedy są trwałe – tak naprawdę przed powieszeniem wypranego ubrania na suszarce wystarczy je mocno strzepać – informują członkowie WWF Polska.

Akcja #niewyprasowani miała miejsce w Światowy Dzień Środowiska, ale WWF Polska zachęca do ograniczenia prasowania w ogóle. Zróbmy to dla dobra natury!

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *