Większość Polaków planuje wspólne wakacje w kraju

Wczoraj (19 czerwca) uczniowie pożegnali szkolne mury i rozpoczęli letnie wakacje. Jednak ich radość  z nadchodzącego lata to jednocześnie zagwozdka dla rodziców: jak zorganizować wolny czas swoim pociechom? Okazuje się, że większość respondentów zamierza spędzić rodzinne wakacje w Polsce, a prawie 12 procent – w kraju i zagranicą. Prawie 50% badanych na wakacje w Polsce wybiera się nad morze, jedynie co piąty jedzie w góry. Ponad połowa ankietowanych zamierza w tym roku pojechać całą rodzina na wspólne wakacje, a 15% wysyła dzieci do dziadków lub krewnych.

Reklama

Czy zamierzasz spędzić rodzinne wakacje w Polsce czy zagranicą?

W Polsce 71%
Zagranicą 17%
W Polsce i zagranicą 12%

 

Wyniki ankiety kayak.pl pokazują, że polskie rodziny kochają wypoczywać w kraju.  A jakie miejsca rodzice wybierają najchętniej na urlop w kraju? Morze to ulubione miejsce Polaków na wyjazd z dziećmi – niemal połowa respondentów (47%) wytypowała Bałtyk jako najlepszy wakacyjny kierunek. Prawie co piąta rodzina zostająca w Polsce na lato, wyjedzie w góry (19%). Trzecim najpopularniejszym kierunkiem (16%) są polskie jeziora, a dopiero za nimi znalazły się polskie miasta oraz wsie.

Gdzie w Polsce planujesz spędzić wakacje z rodziną?

Wybieramy się nad morze 47%
Jedziemy w góry 19%
Wybieramy się nad jezioro 16%
Zostajemy w domu. Nie wyjeżdżamy nigdzie w tym roku 13%
Będziemy zwiedzać duże miasto 12%
Jedziemy na wieś 11%

Wakacje u dziadków czy na kolonii?

Nie ma nic lepszego niż wspólne wakacje. Ponad połowa rodziców (54%) planuje latem wyjechać na urlop razem ze swoimi dziećmi. Jest to szczególnie często wybierana odpowiedź wśród rodziców w wieku od 25 do 49 lat. Zdecydowanie mniej popularne są zorganizowane formy wakacji – kolonie czy szkoły letnie. Zaledwie 5% ankietowanych wysyła swoje pociechy na zajęcia w mieście, a 13% – na obozy czy wyjazdy kolonijne. Jednak także tutaj wiele zależy od wieku rodziców – ci do 24 lat trochę częściej decydują się na zorganizowane formuły: 18% na obozy i 12% na szkoły letnie. Chętniej dzieci wysyłane są na lato do dziadków lub krewnych – 15% wszystkich badanych rodziców wskazało to, jako ich sposób na zorganizowanie pociechom tegorocznych wakacji. A niemal jedna trzecia (27%) nie planuje niczego specjalnego. Jednak to głównie (58%) rodzice w wieku ponad 50 lat, których dzieci są zapewne starsze i mogą już same decydować o planach na lato.

Co planujesz na tegoroczne wakacje dla swoich dzieci?*

Jedziemy całą rodziną na wspólne wakacje 54%
Nie planujemy niczego specjalnego 27%
Wysyłam dzieci do dziadków / krewnych 15%
Wysyłam dzieci na kolonię / obóz 13%
Chodzą do szkoły letniej 5%

*pytanie wielokrotnego wyboru

Coraz chętniej zostajemy na wakacje w kraju

Źródło informacje prasowe kayak.pl.

 

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *