Policjant uratował psa, dał mu dom i lepsze życie

Policjanci w Żarach otrzymali zgłoszenie, że ktoś przywiązał do drzewa psa. Okazało się, że zwierzę tkwiło tak dłuższy czas. Ta smutna interwencja miała jednak szczęśliwe zakończenie. Piękna i ufna suczka znalazła nowy dom. „Misię”, bo takie imię otrzymała, przygarnął funkcjonariusz Damian Kopczyński, który od razu polubił się z pięknym i mądrym psiakiem. Policja szuka świadków tego zdarzenia.

Reklama

W poniedziałkowe popołudnie (17 czerwca) dyżurny żarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców o porzuconym w lesie psie.

 We wskazane miejsce natychmiast udali się mł. asp. Tomasz Fudali oraz post. Damian Kopczyński – policjanci, którzy tego dnia pełnili służbę patrolową. Funkcjonariusze niedaleko od drogi w lesie, w rejonie miejscowości Złotnik znaleźli przywiązanego do drzewa psa. Zwierzę było wycieńczone i zaniedbane. W pobliżu nie było miski z wodą ani żadnego jedzenia. Teren wokół drzewa był mocno wydeptany, co świadczyło o tym, że piesek tkwił tam dłuższy czas. Zwierzę było ufne i spokojne, policjanci uwolnili je ze smyczy, dali mu wodę i jedzenie. Damian od razu polubił się z tym pięknym i mądrym psiakiem. Zaoferował „Misi” – bo takie otrzymała imię – nowy dom. To początek bezinteresownej przyjaźni i lepszego życia dla porzuconego psiaka – relacjonuje Aneta Berestecka z policji w Żarach.

Policja prosi wszystkich świadków, którzy posiadają informację, kto mógł porzucić psa w lesie w rejonie miejscowości Złotnik o kontakt z komendą powiatową policji w Żarach pod numerem telefonu (68) 476 33 11.

Za porzucenie psa według ustawy o ochronie zwierząt grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *