Jeść, spać, jeść, spać, czyli święto pewnego rudzielca

Jest wiele rzeczy, których ów kot wręcz nie cierpi. Należą do nich m.in. poniedziałki, poranki, pająki, waga łazienkowa, reklama, dieta czy wysiłek fizyczny. Lubi za to głównie jeść, spać i oglądać telewizję. Ponadto darzy sporą atencją mamę Jona, która dużo i dobrze gotuje i swojego misia Pooky’ego. Ma też dziewczynę, różową kotkę Arlene, z którą tworzy dość luźny związek. Dziś (19 czerwca) kot Garfield świętuje swoje 41. urodziny!

Reklama

„Ojcem” Garfielda jest Jim Davis, a pierwszy komiks z udziałem pomarańczowego kota pojawił się w amerykańskich gazetach w Stanach dokładnie 19 czerwca 1978 roku. Nasz bohater otrzymał imię po po dziadku autora, który z kolei był tak nazwany dla uczczenia prezydenta USA Jamesa Garfielda.

Garfield mieszka z właścicielem Jonem Arbuckle, który jest pokazany jako safanduła, któremu nic nie wychodzi, a już zwłaszcza podrywanie pań oraz Oddiem, niezbyt inteligentnym psem z wielkim jęzorem, którym często liże Garfielda. Podstawą egzystencji tego grubego, leniwego egoisty jest spanie,  jedzenie lasagne i dręczenie psów (zawsze po przebudzeniu skopuje z blatu Odiego), swego pana i listonoszy. 

Polacy mogli lepiej poznać Garfielda w 1997 roku, kiedy emitowano u nas kreskówkę „Garfield i przyjaciele”. Lektorem był Jacek Kawalec. Pomarańczowy kot był także bohaterem filmów, a jego podobizna pojawia się na niezliczonej ilości gadżetów, w tym: kubkach, zegarkach, tshirtach, plakatach, przypinkach, poduszkach, skarpetkach, przyborach szkolnych, jako maskotki czy figurki. Garfield jest dosłownie wszędzie!

Kocur z niewyparzonym jęzorem szybko zdobył serca fanów na całym świecie. Jest znany z ironicznych i złośliwych wypowiedzi. Przypomnijmy kilka najpopularniejszych:

  • Kocham się.
  • Lenistwo jest matką wynalazku.
  • Lubię poranki. Są tym lepsze, im później się zaczynają.
  • Nakarm mnie.
  •  Jestem świetny w byciu złym.
  •  Schudnąć to odrobinę umrzeć.
  • Normalnie cię uwielbiam. A teraz idź się pobaw w mikserze.
  •  Wcale nie śpię. Sprawdzam tylko światłoprzepuszczalność swoich powiek.
  •  Śmierć, podatki i pluszowe misie… trzy rzeczy, na które możesz zawsze liczyć.
  • Kochaj mnie, karm mnie i nie opuszczaj.

Jak świętować Dzień Garfielda? Można jeść, spać, jeść, spać i oglądać telewizję. I tak przez cały dzień Można też odwiedzić schronisko i adoptować jakiegoś kota albo wesprzeć np. finansowo jedną z takich placówek.

Fot. “Garfield With Popcorn Free Clipart Im Genes Dibujitos”

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *