Trzech nastolatków pomogło policjantom zatrzymać kierowcę, który miał prawie 4 promile

Nastolatkowie widzieli jak dwóch znanych im mężczyzn pije alkohol, po czym wsiadają do auta i odjeżdżają. Po chwili opel zjechał do rowu i uderzył w słup. Kierowca i pasażer uciekli, ale bardzo szybko zostali zatrzymani. Jak się okazało kierujący miał blisko cztery promile alkoholu w organizmie.

Reklama

W piątek (14 czerwca) przed godz. 20 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o samochodzie, który wjechał do przydrożnego rowu w miejscowości Ciesina. Z informacji wynikało, że pijanego kierowcę zatrzymał jakiś chłopiec.

Na miejscu funkcjonariusze zastali trzech chłopców w wieku 11 lat i dwóch 14-latków, którzy wskazali leżący w rowie pojazd marki Opel Zafira. To oni powiadomili policję o zdarzeniu i zabrali kluczyki z auta, by uniemożliwić kierowcy dalszej jady. Jak ustalili policjanci samochód ten najwyraźniej zjechał z drogi do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drewniany słup. W pojeździe nie było ani kierowcy, ani też pasażera. Funkcjonariusze odnaleźli kierującego oplem, ukrywającego się w pobliskich zaroślach. Był to 41-letni mieszkaniec gminy Pisz, który był kompletnie pijany. Zaprzeczał, aby to on kierował tym pojazdem. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie – relacjonują warmińsko-mazurscy policjanci.

Policjanci ustalili, że w pojeździe były dwie osoby, a pasażer z rozbitą głową poszedł w kierunku domu. To właśnie tam patrol zastał 39-latka, który miał obrażenia głowy, bo uderzył w przednią szybę, która była rozbita. Ten mężczyzna także był kompletnie pijany. Podobnie jak kolega miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Ostatecznie kierujący oraz pasażer opla zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy. Po wytrzeźwieniu 41-letni kierowca usłyszał dwa zarzuty kierowania oplem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Akcja “Trzeźwy poranek” Efekt – 66 pijanych kierowców

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *