Ping pong party świdnickiej młodzieży

Kilka dni temu tuż po godzinie 23 na placu zabaw przy stole do ping ponga na Osiedlu Zarzecze w Świdniku zebrała się grupa młodzieży. Nie zamierzali jednak rozegrać nocnego turnieju tenisa stołowego, lecz urządzili sobie ping pong party.

Reklama

Już po chwili pojawiło się piwo i papierosy. Puste butelki, niedopałki oraz inne śmieci lądowały na trawniku. Zabawa się rozkręcała.

Jej uczestnicy nie przypuszczali nawet, że kamera monitoringu miejskiego z odległości stu kilkudziesięciu metrów śledzi ich każdy krok, a na miejsce libacji właśnie dojeżdża radiowóz straży miejskiej. Zaskoczenie było pełne. Młodzieńcy zostali poproszeni o posprzątanie swoich śmieci, co z ochotą wykonali. Miało to wpływ na wysokość mandatów, które na zakończenie interwencji otrzymały cztery osoby – relacjonują strażnicy miejscy ze Świdnika.

Jak dodają, okazuje się, że najnowsze kamery monitoringu miejskiego posiadają bardzo duże możliwości. Rejestrują obraz o dużej rozdzielczości niemal w całkowitych ciemnościach, z bardzo dużej odległości. Plac zabaw na Zarzeczu jest pod stałą obserwacja kamer, ale i tak bardzo często dochodzi tam do przypadków naruszania przepisów prawa i interwencji funkcjonariuszy.

– Mamy nadzieję, iż nasze działania zdecydowanie poprawią sytuację w tym rejonie i w końcu mieszkańcy tego osiedla będą mogli spokojnie wypoczywać w swych mieszkaniach nawet przy otwartych oknach – podsumowują mundurowi.

ZOBACZ TAKŻE:

Recydywista trafi za psie odchody do sądu

Fot., źródło Straż Miejska Świdnica 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *