Jedyny taki festiwal w Polsce

Już jutro (15 czerwca) w Warszawie odbędzie się II Festiwal Piwowarów Domowych. To impreza, na której każdy może podejść do piwowara, zapytać go o szczegóły, jak to piwo powstało. Zaplanowano też wykłady, warsztaty i prelekcje dotyczące piwowarstwa.– Jeśli ktoś szuka nowych aromatów, smaków, korzeni i źródeł produktów, które spożywa, to ten Festiwal jest idealnym miejscem do tego – podkreślają organizatorzy.

Reklama

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych po raz drugi organizuje Konferencję Festiwal Piwowarów Domowych. Podobna impreza nie miała wcześniej miejsca w Polsce. Piwowarstwo domowe jest coraz bardziej popularnym hobby, a szacunki mówią nawet o liczbie 100 tys. piwowarów domowych w naszym kraju. W PSPD jest obecnie zrzeszonych ponad 1100 członków. 

Postanowiliśmy zorganizować niepowtarzalne wydarzenie, aby podziękować piwowarom domowym za zaangażowanie i pozytywne zarażanie naszą pasją kolejne osoby. Zeszłoroczna edycja okazała się sukcesem i potwierdziła zapotrzebowanie na scenie piwnej na taki event, dlatego po raz drugi organizujemy tę imprezę – wyjaśnia Artur Kamiński, prezes PSPD.

Już jutro (15 czerwca) w Warszawie 70 najlepszych piwowarów domowych z Polski, ale i z Europy wystawi około 200 autorskich piw w różnych stylach, przygotowanych specjalnie na ten dzień. 

 To impreza łącząca świat piwowarów domowych, pasjonatów piwa, hobbystów i beer geeków. Jednocześnie każda osoba, która po prostu lubi piwo znajdzie coś dla siebie. Ponadto  uczestnicy wybiorą najlepsze stoisko piwowara oraz najlepsze piwo Festiwalu, które zostanie uwarzone przez Browar Zamkowy w Cieszynie – tłumaczy Artur Kamiński.

Festiwal to także okazja do poznania najnowszych trendów ze świata dużego biznesu, który zaczyna wchodzić na rynek piwowarów domowych. Nowością w tym roku będzie “strefa targowa”, która skupi firmy oferujące akcesoria do domowego warzenia piwa, przez producentów słodu, chmielu, drożdży, aż po sklepy z ofertą tylko dla piwowarów-hobbystów. W tym roku na gości czeka, poza wspomnianą już częścią wystawienniczo-targowa, także “strefa szkoleniowa”, w której odbędą się sesje profesjonalnych wykładów i warsztatów dotyczących piwowarstwa domowego. Ukoronowaniem imprezy będzie ogłoszenie wyników Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2019 o tytuł Grand Championa 2019. To największy konkurs piw domowych w Polsce, który zorganizowany będzie już po raz siedemnasty. Odbędzie się też wybór najlepszego piwa i stoiska. 

Misją Festiwalu jest promowanie piwowarstwa domowego i wzajemnej wymiany doświadczeń. Każdy może podejść do piwowara, zapytać go o szczegóły, jak to piwo powstało. Do tego wykłady, warsztaty, prelekcje dotyczące piwowarstwa i pyszne jedzenie – podkreśla Mateusz Puślecki, wiceprezes PSPD.

– Każdy z gości znajdzie coś dla siebie. Piwo domowe jest bardzo mocno związane z ideą „Slow Food”. Jeśli ktoś szuka nowych aromatów, smaków, korzeni i źródeł produktów, które spożywa, to nasz Festiwal jest idealnym miejscem do tego – dodaje Dawid Kulbicki z zarządu PSPD.

II Festiwal Piwowarów Domowych odbędzie się 15 czerwca w godzinach 12-23 w hali EXPO XII nr 4 w Warszawie, ul. Prądzyńskiego 12/14. Od godziny 12 otwarta będzie “strefa targowa” z prezentacją oferty dla piwowarów domowych, a od godz. 15 rozpocznie się część degustacyjna. Bilety na to wydarzenie można nabyć jedynie internetowo. Szczegóły znajdziecie tutaj. Program festiwalu i wykładów oraz mapę i listę piw znajdziecie tu

Fotorelację z pierwszej edycji imprezy znajdziecie tu.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *