Spodziewane są burze, deszcz, grad, a nawet trąby powietrzne

Ze względu na ryzyko wystąpienia bardzo silnego wiatru, bardzo dużego gradu, intensywnych opadów deszczu oraz pojawienia się trąb powietrznych stopień 3 zagrożenia zostaje wydany dla centralnej i częściowo południowej Polski – informują Polscy Łowcy Burz. Prognoza jest ważna do jutra rana (14.06) do godziny 8. 

Reklama

Jak podają w komunikacie, ze względu na wzrost prognozowanych wartości parametrów termodynamicznych i kinematycznych nasza prognoza została zaktualizowana z 2 na 3 stopień zagrożenia. Burze mogą mieć gwałtowny i niszczycielski potencjał. Dużym zagrożeniem będą opady gradu do 8 centymetrów, a także nawalne opady deszczu. Wiatr może wynieść w porywach 100-120 km/h. Jest ryzyko powstania trąb powietrznych.

STOPIEŃ 2 ZAGROŻENIA zostaje wydany dla pasa od Opolszczyzny i Górnego Śląska po Warmię i Mazury ze względu na ryzyko wystąpienia intensywnych opadów deszczu, opadów dużego gradu oraz porywistego wiatru, jak i ryzyka wystąpienia trąby powietrznej.

STOPIEŃ 1 ZAGROŻENIA zostaje wydany dla obszarów wokół 2 stopnia ze względu na ryzyko wystąpienia intensywnych opadów deszczu, opadów gradu oraz porywistego wiatru.

Więcej informacji znajdziecie na stronie lowcyburz.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *