“Niebezpieczne znalezisko” w jednym ze sklepów na Podkarpaciu

Brzozowscy policjanci poinformowali, że zostali wezwani do nietypowego, a zarazem niebezpiecznego zgłoszenia. Pracownica jednego z marketów w Brzozowie znalazła na terenie sklepu przedmiot, przypominający ładunek wybuchowy. Na miejscu pracował policyjny pirotechnik. Na szczęście „niebezpieczne znalezisko” okazało się… zużytymi bateriami, które znalazły się w tym miejscu  nieprzypadkowo. 

Reklama

– Na pierwszy rzut oka znaleziony przedmiot wyglądał dość nietypowo i niebezpiecznie. Jednak w rezultacie okazało się, że były to baterie, fabrycznie połączone ze sobą kablami. Miejsce, w którym znaleziono pakunek znajdowało się w pobliżu pojemnika na zużyte baterie. Prawdopodobnie zużyte ogniwa elektryczne ktoś przyniósł do sklepu z przeznaczeniem do utylizacji, jednak otwory w pojemniku były zbyt małe, aby je tam umieścić – relacjonują podkarpaccy mundurowi. 

Jednocześnie policjanci przypominają: jeśli znajdziemy nietypowy przedmiot, a dodatkowo wyglądem może on wskazywać, że jest on niebezpieczny, pod żadnym pozorem nie wolno go dotykać ani przenosić. Pamiętajmy, by wtedy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku policję. Uświadamiajmy o takich zagrożeniach również dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

Chciał zrobić żonie żart. Teraz grozi mu do 8 lat za kratkami

 

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *