Nie mógł wytrzymać z pragnienia, więc sięgnął po procenty

Wszyscy wiemy jak ważne jest, aby zwłaszcza podczas upałów pić dużo płynów. 63-letni mężczyzna postanowił jednak zamiast wody postawić na inny napitek. Policjanci z posterunku w Suścu zatrzymali go na gorącym uczynku, kiedy jechał jazdy slalomem na trasie Grabowice-Susiec.  I choć czuć było od niego alkohol, jednak jak sam twierdził na pewno był trzeźwy, ponieważ nic nie pił. Policja nie dała wiary jednak jego słowom. 

Reklama

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w godzinach popołudniowych na trasie Grabowica-Susiec. Podczas patrolowania gminy Susiec policjanci z posterunku zauważyli ciągnik rolniczy marki Ursus, którego kierowca jechał od jednego pobocza do drugiego. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierującego do kontroli. Od 63-letni mężczyzny czuć było alkohol, jednak, jak sam twierdził na pewno był trzeźwy, ponieważ nic nie pił.

Policjanci nie dali wiary mieszkańcowi gminy Susiec. Został przebadany na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma blisko 1,5 promila alkoholu. Wtedy przyznał, że miał bardzo dużo pracy w polu i nie mógł wytrzymać z pragnienia, dlatego sięgnął po procenty. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowca ciągnika odpowie przed sądem – relacjonują mundurowi z Tomaszowa Lubelskiego.

Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Pijany kierowca potrącił pijanego pieszego. Ofiara trafiła do… aresztu!

Fot. ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *