Diuna wytropiła największą w tym roku próbę przemytu na warszawskim lotnisku

Cztery kobiety z Armenii ukryły nielegalnie przewożone papierosy m.in. w pudełkach po ciastkach, etui na laptopa, butach, kosmetyczkach oraz odzieży i dodatkowo zawinęły ją w folię. Na nic jednak zdały się zabiegi “podróżniczek”, ponieważ w kontroli uczestniczył „czworonożny” funkcjonariusz –  Diuna. Suczka bezbłędnie potwierdzała obecność wyrobów nikotynowych w bagażu.

Reklama

Uwagę funkcjonariuszy zwróciły cztery obywatelki Armenii podróżujące do Mediolanu, które jak się okazało w bagażu podręcznym przewoziły handlowe ilości papierosów. W związku z tym, przeprowadzano również kontrolę 8 walizek należących do „turystek”, co dało zaskakujący efekt. Znajdowało się w nich prawie 90 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W celu zmylenia funkcjonariuszy Działu Granicznego Realizacji, kobiety nie tylko ukryły papierosy m.in. w pudełkach po ciastkach, etui na laptopa, butach, kosmetyczkach oraz odzieży, ale również owinęły je w folię aluminiową. Działania miały na celu ukrycie towaru podczas prześwietlenia. Na nic jednak zdały się zabiegi podróżniczek, ponieważ w kontroli uczestniczył „czworonożny” funkcjonariusz –  Diuna. Suczka bezbłędnie potwierdzała obecność wyrobów nikotynowych w bagażu –  relacjonuje Anna Szczepańska z Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. 

Nielegalne papierosy zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej. Kwota potencjalnych uszczupleń cła i podatków wynosi ponad 100 tysięcy złotych Podróżnym postawiono zarzut przemytu.

Osoby, które przywożą z zagranicy lub wywożą za granicę towar bez jego przedstawienia organowi celnemu bądź bez zgłoszenia celnego, muszą liczyć się z karą grzywny albo z karą pozbawienia wolności, albo z wymierzeniem obu tych kar łącznie – przypomina Radosław Borowski Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Przed wyjazdem w podróż zagraniczną warto zatem dowiedzieć się, jakie są limity towarów, które można przywieźć w bagażu osobistym oraz jakie przepisy celne i dewizowe obowiązują w Unii Europejskiej i krajach trzecich.

Fot., źródło kas.gov.pl

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *