W dziecięcych oczach nasza powszedniość jest magią

– Praca z mamami to wyzwanie, ale zarazem cudowna przygoda. Bo sama jestem mamą i lubię uczyć się od innych – mówi Maja Szwed, której wystawę prac „O Mamo! Codzienność w obiektywie miłości” można oglądać w rudzkim Aquadromie.

Reklama

Próbowałam pokazać mamom, że w dziecięcych oczach nasza powszedniość jest magią, czymś nadzwyczajnym, przygodą, pasjonującym poznawaniem samego siebie i otoczenia. Dlatego właśnie warto zapraszać do niej dzieci, niezależni od ich wieku – podkreśla Maja Szwed. – Codzienność to nie synonim nudy, a wyjątkowa przestrzeń do uczenia się wdzięczności za to co mamy. Tu i Teraz. Zachwytu nad tym, czym dorośli zachwycić się nie potrafią: wycinanką, myciem okien, podlewaniem kwiatków, pieczeniem ciasta, codziennym treningiem, który nam wszedł już w nawyk. Okiem fotografa dostrzegłam, że właściciele tych małych rączek i nóżek, wykonujący proste i nieskomplikowane, w ocenie nas – dorosłych, czynności – mają w spojrzeniu przeświadczenie o tym, że robią coś naprawdę wielkiego. Pora dostrzec to, że to naprawdę jest COŚ WIELKIEGO – tłumaczy autorka niezwykłych prac.

Wystawa „O Mamo! Codzienność w obiektywie miłości” będzie dostępna tylko do jutra (2 czerwca) w Aquadromie w Rudzie Śląskiej. Wstęp bezpłatny. 

Fot. główne ma charakter poglądowy

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *