Pan Śmieciarz pomoże Ci w segregacji odpadów oraz napisze wiersz!

Jak często zastanawiasz się co zrobić ze zużytymi żarówkami oraz gdzie jest najbliższy punkt odbioru starych baterii? Jak często zdarza Ci się zawahać przed kolorowymi kontenerami na odpady segregowane, trzymając w ręku karton po mleku? Mówili, że to plastik, ale w zasadzie wygląda jak papier… –  Spokojnie, chwyć telefon i otwórz nową aplikację, która odpowie na Twoje dylematy. Porozmawiaj z Panem Śmieciarzem! – podkreślają twórcy apki.

Na początku tego roku na polskim rynku technologicznym wydarzyła się spora rewolucja – w końcu na telefonach w naszym kraju dostępny jest inteligentny asystent Googla. Niczym jego słynna poprzedniczka Siri, odpowie na nurtujące nas pytania, nastawi budzik czy sprawdzi pogodę. Wychwyciła to firma Cludo, którzy wykorzystała polskiego Asystenta Googla do stworzenia aplikacji pomagającej nam w trafnym segregowaniu odpadów. Pan Śmieciarz, bo taką nazwę nosi nowy program, jest sztuczną inteligencją, wyedukowaną przez jego twórców w zasadach segregowania odpadów komunalnych. Wystarczy uruchomić na swoim telefonie z systemem operacyjnym Android Asystenta Googla w języku polskim. Następnie mówimy do telefonu komendę „Ok Google, porozmawiaj z panem śmieciarzem” i już można rozmawiać z panem o naszych odpadach.

Firma Cludo zadbała o wyedukowanie Pana Śmieciarza w najważniejsze detale dotyczące segregacji odpadów, w których wiele osób jeszcze się gubi. Sztuczna inteligencja powie nam co zrobić ze starym dywanem, zepsutą zabawką walającą się po domu czy przestarzałą już myszką do komputera. Przy okazji rzuci żartem, powie na coś miłego. Dzięki aplikacji dowiemy się o tym dużo szybciej niż przeszukując informacje w Internecie.

Przy okazji możemy poprosić Pana Śmieciarza o ułożenie dla nas wiersza.  Wystarczy powiedzieć: „Poproś Pana Śmieciarza aby ułożył wiersz”

Statystyki aplikacji pokazują, że większość użytkowników zadaje Panu Śmieciarzowi pytania, które nurtują nas wszystkich, na przykład co zrobić z żarówką, ogryzkiem czy bateriami. Wygląda na to, że poza edukacyjnym aspektem, aplikacja dała nam również czystą dziecięcą frajdę testowania sztucznej inteligencji dostępnej w końcu w języku polskim. Zaskakująco sporo użytkowników prowokuje Pana Śmieciarza pytając go co zrobić z teściową, byłą dziewczyną czy… zwłokami.

WieleLiter.pl