Kinder niespodzianki z bardzo nietypową niespodzianką…

Zbliżają się Święta Wielkanocne i widok lubianych przez najmłodszych i nie tylko jajek niespodzianek nikogo nie powinien dziwić. Te posiadane przez 43-letniego mieszkańca Choszczna na pozór wyglądają normalnie, ale nie nadają się ani dla dzieci, ani dla dorosłych. W charakterystycznych żółtych opakowaniach mężczyzna przechowywał bowiem 69 gram amfetaminy i 20 tabletek ekstazy. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia. 

Reklama

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 43-letniego mieszkańca Choszczna, podejrzewanego o posiadanie substancji psychotropowych.

– W trakcie przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania funkcjonariusze znaleźli w opakowaniach po kinder niespodziankach 69 gramów amfetaminy oraz 20 tabletek ekstazy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Mężczyzna przyznał się w całości do zarzucanego mu czynu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania 43-latka na okres 3 miesięcy –  wyjaśnia Jakub Pialik z choszczeńskiej policji. 

Policjanci przypominają, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość –  nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Narkotyki w słodyczach na poczcie. Trzy osoby trafiły do szpitala

Fot., źródło policja.gov.pl

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *