Tragiczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego. 20-latek jechał się pomodlić

W niedzielę na drodze krajowej nr 1 w Poczesnej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 20-letni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w betonowy słup. Zginął na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jechał na zlot motocyklowy na Jasną Górę.

Reklama

Do wypadku doszło około godziny 9.20 w miejscowości Poczesna na drodze krajowej nr 1 na wysokości stacji paliw Orlen w kierunku Częstochowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem, 20-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Utracił panowanie nad jednośladem, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. W wyniku odniesionych obrażeń młody kierowca poniósł śmierć na miejscu.

– Ładna, słoneczna pogoda to czynnik zwiększający ruch jednośladów na drodze. Apelujemy do miłośników jednośladów o rozwagę na drodze i dalekowzroczność w przewidywaniu zagrożeń. Brawura za kierownicą jednośladu może skończyć się tragicznie. Również kierujący samochodami powinni w tym okresie wzmóc czujność i przed wykonaniem manewru na drodze upewnić się, że nie spowodują tym zderzenia z motocyklistą, który jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego często w takich sytuacjach odnosi poważne obrażenia – podkreślają policjanci.

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *