Potrącił cztery nastolatki na pasach. Policja publikuje nagranie ku przestrodze (video)

75-latek z Łukowa na Lubelszczyźnie kierując samochodem Mitsubishi potrącił przechodzące przez przejście dla pieszych cztery nastolatki. To groźne zdarzenie zarejestrował miejski monitoring. Dwie z nich od razu przewieziono do szpitala, gdzie po badaniach lekarskich, na szczęście, okazało się, że ich urazy jakich doznały nie są groźne. Policjanci zatrzymali już kierowcy prawo jazdy. 

Reklama

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 9. Łukowscy mundurowi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca potrącił przechodzące przez jezdnię piesze. Mundurowi na miejscu wypadku ustalili, że kierujący pojazdem marki Mitsubishi, 75-letni łukowianin “zjeżdżając z ronda” potrącił cztery nastolatki, przechodzące przez przejście dla pieszych. Z miejsca wypadku dwie z nich odwieziono do szpitala. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że urazy jakich doznały nie zagrażają ich zdrowiu i życiu.

Policjanci ustalili, że kierujący autem mężczyzna był trzeźwy. 75-latek tłumaczył mundurowym, że nie zauważył przechodzących po przejściu nastolatek. Za spowodowanie zagrożenia i rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 75-latkowi prawo jazdy. Wkrótce jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Policjanci publikują nagranie ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii. Apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych.

ZOBACZ TAKŻE:

Samochód stoczył się z jezdni i “przygniótł” właścicielkę do drzewa!

Fot., video, źródło policja.gov.pl

Reklama

1 thought on “Potrącił cztery nastolatki na pasach. Policja publikuje nagranie ku przestrodze (video)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *