“Mistrz kamuflażu” ze skarpetką na dłoni plądrował restaurację (video)

Policjanci z Bełżyc poszukują mężczyzny, który pod osłoną nocy włamał się do jednej z restauracji pod Lublinem. Nie chcąc zostawić śladów, zdjął z nogi skarpetkę i założył ją na rękę. Aby nie nagrał go monitoring, założył zaś płaszcz na głowę. Dało to dość mizerny rezultat, a filmik z udziałem “mistrza kamuflażu” opublikowała policja. 

Reklama

Jak relacjonują policjanci, nieznany mężczyzna pod osłoną nocy dostał się do wnętrza lokalu w gminie Konopnica, wykorzystując uchylone okno. Splądrował pomieszczenia restauracji, po czym zabrał pieniądze oraz saszetkę o łącznej wartości ponad tysiąca złotych. Mundurowi zabezpieczyli nagrania pochodzące z kamer wewnętrznego monitoringu.

Na jednym z nagrań widać mężczyznę, który przy zgaszonym świetle wchodzi do pomieszczeń kuchni. Dla poprawy widoczności przyświeca sobie latarką i rozgląda się po kuchennych regałach. Następnie z jednej ze stóp zdejmuje skarpetę i zakłada sobie na dłoń, zapewne po to, aby nie pozostawiać śladów na miejscu przestępstwa. Kilka minut później inna kamera nagrała go w kolejnym pomieszczeniu restauracji. Tym razem mężczyzna zakamuflowany jest założonym na głowę kapturem. Kiedy zorientował się, że jego “poczynania” nawet w ciemnościach obserwuje oko kamery, próbował ją unieszkodliwić. Aby nadal pozostać anonimowym, mężczyzna pokusił się o kolejny kamuflaż. Tym razem zdjął z wieszaka czerwony płaszcz, na schodach za szafą ukrył się i założył go na głowę. W takim przebraniu ponownie ruszył do plądrowania lokalu – opisują policjanci. 

Policjanci szukają tego mężczyzny. Ktokolwiek rozpoznaje go na publikowanym nagraniu proszony jest o kontakt z komisariatem policji w Bełżycach pod nr tel. (81) 516 13 10 lub tel. alarmowy 112.

Fot., video, źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *