Zastawili telewizor, aby mieć pieniądze na alkohol. Grozi im więzienie

Pomysłowość niektórych ludzi, aby zdobyć pieniądze na zaspokojenia “pragnienia” nie ma granic. Kołobrzescy policjanci zatrzymali dwoje osób, którzy z wynajmowanego pokoju zabrali… telewizor. To z pewnością nie był interes życia, bo nie dość, że dostali zaledwie 150 złotych, to teraz grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. Może na ich brak trzeźwego osądu wpłynął ich stan upojenia?

Reklama

Dwa dni temu (20 marca) policjanci z Kołobrzegu przyjęli zgłoszenie kradzieży w mieszkaniu. Na miejscu patrol zastał właściciela mieszkania.

Wskazał on 34-latka oraz jego towarzyszkę jako sprawców kradzieży telewizora. Zgłaszający wynajął pokój mieszkańcowi Stramnicy, w którym był telewizor. Wczoraj zauważył jego brak. Policjanci przesłuchali wskazane osoby. Okazało się, że wynajmującemu pokój skończyły się pieniądze na alkohol postanowił wraz z koleżanką, że zastawi go w lombardzie. Za telewizor 28-latka otrzymał 150 złotych. Oboje wskazanych sprawców było nietrzeźwych w związku z czym zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie – relacjonują kołobrzescy policjanci.

Wczoraj usłyszeli zarzuty przywłaszczenia mienia . Za kradzież bądź przywłaszczenie rzeczy kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Podwójny gaz to zawsze głupi pomysł

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *