Pomyłkowo otworzył przesyłkę i znalazł w niej egzotycznego gościa

Pracownik jednej z warszawskich firm otwierając jeden z nadesłanych kartonów z pewnością nie spodziewał się takiego widoku. W zamówionych paczkach miały się znaleźć zupełnie nieegzotyczne towary, tymczasem w jednej z nich znalazł… ponad metrowego węża, który występuje w Azji. Właściwy adresat paczki został zatrzymany przez policję, a pyton tygrysi jasnoskóry trafi do warszawskiego oddziału CITES.

Reklama

Wczoraj (14 marca) około godziny dwunastej stołeczny Ekopatrol otrzymał informację o wężu znalezionym w jednej z firm na ulicy Annopol na Białołęce.

Patrol po przybyciu na miejsce udał się do osoby zgłaszającej, która stwierdziła, że podczas rozpakowywania zamówionych towarów – nieegzotycznych – w jednym z kartonów odkrył ponad metrowego węża. W trakcie kolejnych ustaleń okazało się, że paczkę dostarczono do niego omyłkowo. Docelowo miała ona trafić do innego pracownika. Z uwagi na podejrzenie, że dochodzi do nielegalnej dystrybucji zwierząt egzotycznych oraz ich niewłaściwego transportu, na miejsce wezwano policję – wyjaśnia stołeczna Straż Miejska.

Właściwy adresat paczki został zatrzymany przez policję. Ekopatrol bezpiecznie odłowił gada i przetransportował go do warszawskiego oddziału CITES (dla zwierząt zagrożonych wyginięciem). Specjaliści stwierdzili, że jest to pyton tygrysi jasnoskóry. Gad zamieszkuje wschód Pakistanu, Indie, Nepal i Cejlon (Sri Lanka). Do sprawy wrócimy. 

ZOBACZ TAKŻE:

Żywa rafa koralowa w walizce. Podróżnemu grozi do pięciu lat za kratkami! (video)

Fot., źródło Straż Miejska Warszawa

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *