Lotnisko w Modlinie będzie modernizowane!

W cieniu decyzji o uziemieniu samolotów Boeing 737 Max ze względu na katastrofę maszyny tego typu w Etiopii podjęto bardzo istotną decyzję dla lotniska w podwarszawskim Modlinie. Podczas Walnego Zgromadzenia Wspólników Spółki Port Lotniczy Warszawa–Modlin zdecydowano o dokapitalizowaniu spółki kwotą 50 milionów złotych. Ta decyzja umożliwi rozbudowę tego drugiego co do wielkości lotniska na Mazowszu.

Reklama

Udziałowcy – województwo mazowieckie, Agencja Mienia Wojskowego, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i Nowy Dwór Mazowiecki – jednomyślnie podjęli kierunkową uchwałę, która umożliwia zwiększenie kapitału spółki o 50 mln zł. Ten kapitał wniosłoby jednostronnie województwo mazowieckie. Decyzja oznacza odblokowanie rozwoju lotniska. Pozwoli to na niezbędne prace modernizacyjne, rozbudowę terminala pasażerskiego i wyremontowanie dróg kołowania.

– Dzisiejsza decyzja oznacza, że Samorząd Województwa Mazowieckiego w większym stopniu bierze odpowiedzialność za dalsze losy lotniska w Modlinie. Jestem zadowolony z takiego rozwoju sytuacji, bo czujemy się odpowiedzialni za ten port lotniczy, za wydatkowane do tej pory środki publiczne. Uważamy, że niezależnie od tego, jaka sieć lotnisk powstanie w przyszłości na Mazowszu, port lotniczy Warszawa-Modlin będzie miał swoje ważne miejsce, zwłaszcza dla tanich linii lotniczych, dla czarterów. Jego rozwój jest bardzo pożądany – podkreślił marszałek Adam Struzik.

– Jednomyślnie przyjęta uchwała Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, wyrażająca zgodę na to, że województwo mazowieckie podniesie kapitał spółki o 50 mln zł, jest bardzo ważna. Dzięki temu spółka będzie mogła uruchomić niezbędne remonty i dokonać niezbędnej rozbudowy lotniska. Pozwoli to w ciągu 2–3 lat osiągnąć samowystarczalność finansową – podsumował Skarbnik Województwa Mazowieckiego, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Marek Miesztalski.

źródło: mazovia.pl

ZOBACZ TEŻ:

Sto samolotów nad głową – jeden za drugim

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *