Babia Góra. Turyści utknęli na prawie pionowej ścianie

Ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR pomogli trzem osobom, które schodząc z Diablaka w gęstej mgle zgubiły szlak i utknęły na prawie pionowej ścianie. Dzięki aplikacji Ratunek udało się określić dokładną lokalizację ratowanych. Okazało się że jest to jeden z najbardziej stromych fragmentów Żlebu Poszukiwaczy Skarbów.

Reklama

Kierujący akcją ratownik dyżurny podjął decyzję o rozesłaniu smsa  z prośbą o wsparcie. Niedługo później do akcji było gotowych pięciu ratowników ochotników sekcji babiogórskiej, którzy zostali przetransportowani skuterem z Zawoi Markowej do Skrętu Ratowników, skąd na nartach turowych podążyli w kierunku osób, potrzebujących pomocy.

Po dotarciu na miejsce sprawdzili stan ratowanych i asekurując ich przy pomocy lin sprowadzili w bezpieczne miejsce. Tam wszyscy złapali chwilę oddechu, zostali napojeni herbatą, a następnie udali się do Schroniska na Markowych Szczawinach.

– Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie, ale idąc w góry sprawdźmy jaka jest pogoda, gdzie idziemy i czy to na pewno ten dzień na ten szczyt – apelują goprowcy.

Warunki w górach sprawdzicie na Beskidy.gopr.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

Skrajnie trudne warunki w górach. Zarówno uratowani jak i ratownicy mogą mówić o dużym szczęściu

Zdjęcie główne ma charakter poglądowy

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *