Głupi, głupszy, najgłupszy. Kradli bluzy, a zerwane klipsy chowali do… kieszeni

Mamy dopiero połowę lutego, ale już ujawnili się mocni kandydaci do tytułu Najgłupszego Złodzieja Roku 2019. Trójka młodych ludzi kradła bluzy sportowe, chowając je pod kurtkę i zakładając na siebie, a zerwane klipsy magnetyczne  wkładali do… kieszeni. Jak się domyślacie “inteligenci” wpadli bardzo szybko. Dwóm grozi więzienie, jednym zajmie się sąd rodzinny.

Reklama

Nowotarscy funkcjonariusze zostali wezwani do kradzieży w sklepie sportowym w Nowym Targu. Na miejscu zastali ujętych przez pracownicę sklepu i ochroniarza dwóch 20-latków z Nowego Targu i Rabki-Zdroju oraz 16-latka z gminy Nowy Targ.

– Jak się okazało trójka kolegów weszła razem do sklepu sportowego. 20-latkowie w przymierzalni zerwali klipsy magnetyczne z kilku bluz sportowych, część ubrań założyli na siebie, a resztę schowali pod kurtkę. Niewiele myśląc zerwane klipsy magnetyczne włożyli do … kieszeni. Wpadli, kiedy przechodzili przez bramki zabezpieczające i włączył się alarm – relacjonują policjanci z Nowego Targu.

Łączna wartość skradzionych ubrań to ponad 1000 złotych. Obaj 20-latkowie zostali zatrzymani w nowotarskiej komendzie, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 16-latek z uwagi na wiek został przekazany opiekunowi, a jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

ZOBACZ TAKŻE:

Mieszkańców małej miejscowości Stare Monasterzysko w warmińsko-mazurskim obudziła eksplozja i słup ognia. Okazało się, że 25-latek próbował ukraść paliwo ze skutera, znajdującego się na jednej z tamtejszych posesji. Było ciemno, więc zapalił zapalniczkę, aby zobaczyć ile paliwa jeszcze pozostało. Skutek takiego zachowania łatwo przewidzieć – zapalił się nie tylko skuter i szopa, w której stał, ale także nieroztropny złodziej…

W trakcie kradzieży paliwa przyświecał sobie… zapalniczką!

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *